środa, 20 listopada 2019. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Korzyść czy zbędna rozrzutność?

2019-06-15 16:00:00 (ost. akt: 2019-06-14 11:46:00)

Wiesław Cieślak poruszył temat przywrócenia linii kolejowej na odcinku Działdowo - Lidzbark - Brodnica. Radny mówił przede wszystkim o reakcji wicemarszałka Mirona Sycza, który uznał to przedsięwzięcie za zbędną rozrzutność.

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Działdowie, odbyło się VIII posiedzenie Rady Powiatu Działdowskiego. Przewodniczący Rady Powiatu Działdowskiego Michał Struzik powitał zebranych radnych, którzy przybyli w liczbie 17 na 19 osób oraz gości uczestniczących w sesji, m.in. Pawła Cieślińskiego - Starostę Działdowskiego, Grażynę Mówińską - Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Działdowie, Wojciecha Kościńskiego -Powiatowego Lekarza Weterynarii w Działdowie, Adama Borowskiego - Zastępcę Komendanta Powiatowej Policji w Działdowie, Leszka Góralskiego - komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.

Swoje sprawozdania wygłosili: Starosta Działdowski, zaraz po nim Krzysztof Węglewski, Dariusz Frejnik, Elżbieta Węglewska oraz Magdalena Anczykowska.

Następnie radni przystąpili do głosowania w sprawie poszczególnych uchwał:
Wybór przewodniczącego komisji rewizyjnej rady powiatu - jedynym zgłoszonym kandydatem był Dariusz Frejnik, który następnie został wybrany na to stanowisko dzięki uzyskanym 16 głosom. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.
Wybór Przewodniczącego Komisji Skarg i Wniosków - również jedynym kandydatem była Grażyna Kamińska, która objęła tę funkcję. Głosowanie przebiegło podobnie, gdyż znowu ,,za'' głosowało 16 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu.
Uchwała w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji Programu Współpracy Powiatu Działdowskiego z Organizacjami Pozarządowymi w 2018 roku - 17 głosów na 17 głosujących.
Wyrażenie zgody na nabycie nieruchomości położonej w Gródkach, na rzecz powiatu działdowskiego w wyniku odwołania darowizny dokonanej na rzecz gminy Płośnica - 17 głosów na 17 głosujących.
Uchwalenie zmiany wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Działdowskiego na rok 2019 - 17 głosów na 17 głosujących.
Zmiana budżetu powiatu działdowskiego na rok 2019 - również 17 głosów na 17 głosujących.

Z wynikiem 100 procent za głosowano również w sprawie:
Udzielenia dotacji celowej w 2019 roku na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków,
Udzielenia pomocy finansowej gminie Rybno,
Udzielenia pomocy finansowej gminie Lidzbark.

Następnie Wiesław Cieślak poruszył temat przywrócenia linii kolejowej na odcinku Działdowo - Lidzbark - Brodnica. Radny mówił przede wszystkim o reakcji wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego - Mirona Sycza na działania radnego województwa warmińsko-mazurskiego - Roberta Gontarza w tej sprawie. Wicemarszałek uznał to przedsięwzięcie za zbędną rozrzutność. Wiesław Cieślak podkreślał natomiast jak bardzo korzystne byłoby przywrócenie połączeń na tej trasie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ginzetta #2747777 | 167.114.*.* 15 cze 2019 21:20

  Ta kolej już się wysłużyła. Ludzie maja wygodne drogi niech z nich korzystają. Chodziły pociągi ale puste nikt nie chciał z nich korzystać, a teraz jaka ogromna potrzeba nastała. Marnotrawienie pieniędzy no i te niebezpieczne przejazdy kolejowo- drogowe bez zabezpieczenia. Nie nie, to powrót do przeszłości bez użyteczności.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages