Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Szczęście jest, brakuje zdrowia

2019-06-16 10:00:00 (ost. akt: 2019-06-14 13:58:08)

Szczęście było i jest, teraz brakuje tylko zdrowia. Edmunda i Maksymilian Szmit szóstego czerwca obchodzili 65 rocznicę pożycia małżeńskiego.

Pani Edmunda i Maksymilian mieszkają w Burkacie. Pan Maksymilian od urodzenia, Pani Edmunda przyjeżdżała tu do swojej siostry - i tak się poznali.

W minionym tygodniu świętowali imponujący jubileusz, gdyż przeżycie tylu lat razem nie zdarza się często. Jaka jest jest recepta na udany związek? Przede wszystkim spokój i zrozumienie drugiego człowieka. Spory? — Owszem zdarzały się, ale jakoś trzeba się dogadywać i być razem. W małżeństwie zawsze są jakieś problemy, ale trzeba było je wspólnie rozwiązywać — mówi pan Maksymilian. Kiedyś zawierało się sakrament nie związek małżeński, a do sakramentu podchodzi się inaczej - dopowiada syn Jubilatów.

Oboje urodzili się przed wojną. Poznali się podczas zabawy wiejskiej, która polegała na przekazywaniu zapałek z ust do ust. Kiedyś ludzie nie bali się aż tak zarazków - śmieje się Maksymilian Szmit. Zapytani o własne wesele z uśmiechem na twarzy opowiadają jak nad ranem, po zabawie goście zaczęli grać w piłkę i nikomu nie przeszkadzało zmęczenie. Później wspólnie prowadzili gospodarstwo, które sami najpierw wybudowali, co nie było łatwym zadaniem. Doczekali się trójki dzieci, a obecnie mają dziewięcioro wnuków i jedenastu prawnuków, którzy gdy tylko mogą odwiedzają dziadków.

Państwo Szmit swoją rocznicę przeżyli bardzo uroczyście. Najpierw była msza święta, a później wspólne świętowanie z rodziną. Życzenia otrzymali również od Wójta Gminy Działdowo - Mirosława Zielińskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych lat razem!Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages