Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Policjantki o bezpieczeństwie najmłodszych

2019-06-18 19:00:00 (ost. akt: 2019-06-18 10:24:18)

Autor zdjęcia: kpp

Co jest ważne podczas przechodzenia przez jezdnię, na co zwrócić uwagę podczas zabawy poza domem, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, to tylko część informacji, które przekazały najmłodszym wychowankom przedszkola w Działdowie miejscowe policjantki.

Funkcjonariuszki działdowskiej policji przypomniały również o roli odblasków i rozdały dzieciom zawieszki odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola nr 3 w Działdowie odbyło się 13 czerwca. Podczas spotkania z maluchami policjantki omówiły dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w domu, podczas zabaw w przedszkolu i na placach zabaw oraz w kontakcie z nieznajomymi.

Funkcjonariuszki przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego podróżowania dzieci w fotelikach i podstawkach w samochodzie i podczas przechodzenia przez jezdnię po przejściu dla pieszych, w tym z sygnalizacją świetlną. Policjantka promowała również bezpieczny wypoczynek nad wodą przekazując dla dzieci naklejki dotyczące akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zawieszki odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo i widoczność osób poruszających się po drogach. Dla rodziców przedszkolaków policjantki przekazały materiały informacyjne „10 Zasad bezpieczeństwa”.

kpp


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages