Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Tajemnice życia ptaków...

2019-06-23 10:00:00 (ost. akt: 2019-06-21 11:40:08)

17 czerwca w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach odbyła się III Konferencja Naukowa. Tym razem wiodącym tematem były ptaki, można było m.in. zobaczyć wystawę fotograficzną i uczestniczyć w pokazach sokolniczych.

Na wstępie dyrektor szkoły Barbara Kornelska przywitała wszystkich zgromadzonych gości, w tym Tomasza Węgrzynowskiego –wójta Gminy Rybno, radnych, Wiesławę Wróblewską -kierownika oświaty Gminy Rybno, sołtysów, prelegentów, dyrektorów, nauczycieli i uczniów ze szkół z terenu Gminy Rybno.

Część główna konferencji rozpoczęła się od wykładu ornitologa Łukasza Głowackiego, który podzielił się z nami swoimi doświadczeniami ,,Jak obserwować i fotografować ptaki''.

Następnie Żaneta Głowacka z WPK wygłosiła wykład na temat ,,Gdzie i jakie ptaki można obserwować na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego''.

O ,,Ptakach zasiedlających budki lęgowe'' opowiadał leśniczy leśnictwa Olszewo Mariusz Sękowski.

Natomiast temat ostatniego referatu, który przygotowała Pani Anna Marek - pracownik Urzędu Gminy w Rybnie, brzmiał: ,,Termomodernizacja budynków w Gminie Rybno, a ochrona ptaków''.

Później odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 6 i 7.

Nastąpiło tez ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w gminnych konkursach:
,,Ptaki w obiektywie'' - konkurs fotograficzny dla klas 4-8 SP. ,,Kochajmy ptaki'' - konkurs plastyczny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas 1-3 SP.

Na koniec wszyscy uczestnicy konferencji obejrzeli na boisku szkolnym pokazy sokolnicze, które poprowadził Mariusz Kowalke.

Można było również obejrzeć wystawę fotograficzną pt. „Wolny jak ptak” Mateusza Matysiaka, konkursowe pace plastyczne i fotograficzne uczniów.

Ostatnim punktem programu był smaczny poczęstunek przygotowany przez radę rodziców.

Wyniki konkursów:
Kategoria dzieci 3-5 letnie:
I miejsce – Anna Kozłowska – SP Rumian
II miejsce – Weronika Szczepańska- SP Rumian
III miejsce – Katarzyna Oleksiak – SP Koszelewy
Wyróżnienia: Nadia Zelmańska – SP Rumian
Cezary Zdrojewski – SP Rumian
Zuzanna Perowicz- SP Rumian

Kategoria dzieci 6-letnie:
I miejsce – Kinga Lewandowska – SP Koszelewy
II miejsce – Karolina Żurawska – SP Koszelewy
III miejsce – Maja Kozłowska- SP Rumian
Wyróżnienia: Lena Liberacka – SP Rumian
Filip Orłowski – SP Rumian
Hanna Redmer – SP Rumian
Szymon Lewandowski – SP Koszelewy

Kategoria klasa I:
I miejsce – Maja Kamińska – SP Hartowiec
II miejsce – Kacper Bielecki – SP Rumian
III miejsce – Julia Kaczmarska – SP Rumian
Wyróżnienia: Michał Kwiatkowski – SP Rumian
Marta Karczewska – SP Koszelewy

Kategoria klasy II – III:
I miejsce – Weronika Karczewska – SP Koszelewy
II miejsce – Sandra Laskowska – SP Hartowiec
III miejsce – Zuzanna Sendecka – SP Hartowiec
Wyróżnienie: Oskar Piątkowski – SP Rumian
Konkurs fotograficzny:
I miejsce – Szymon Marchlewicz – SP Żabiny
II miejsce – Szymon Gajek – SP Żabiny
III miejsce – Roksana Grosz – SP Żabiny
Wyróżnienia: Konrad Karczewski – SP Koszelewy
Maja Osmańska – SP Żabiny

SP Koszelewy

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages