Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Ogromny sukces naszych drużyn

2019-06-25 09:00:00 (ost. akt: 2019-06-24 09:36:23)

Autor zdjęcia: Krzysztof Pawłowski

W Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Koszykówce Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Drużyna z ZS nr 1 z Grunwaldzkiej po uzyskaniu wcześniejszej kwalifikacji wygrywając Turniej Wojewódzki w Nidzicy zajęła ostatecznie dwunaste miejsce.

Uczestnicy zawodów prezentowali bardzo wysoki poziom sportowy. W większości przypadków drużyny składały się z zawodników zrzeszonych w klubach sportowych. Mecze rozgrywane były na doskonale przygotowanych trzech salach sportowych w Gorlicach i Bieczu. Każdy mecz sędziowany był przez trzech sędziów.

Profesjonalizm organizatorów i niesamowita atmosfera całych zawodów została doceniona przez zawodników i trenerów wszystkich drużyn bez względu na zajęte miejsce. Biorąc pod uwagę wiek naszych chłopców, był to doskonały czas na zbieranie doświadczeń sportowych.

Udział w turnieju takiego szczebla to dla naszej drużyny ogromny sukces i niewątpliwy prestiż. Myślę, że w przyszłym roku również uda nam się wygrać Turniej Wojewódzki i uzyskać kwalifikacje do Mistrzostw Polski w Gorlicach.

Warto wspomnieć też o drużynie dziewcząt z Grunwaldzkiej.
Nasze zawodniczki, podobnie jak chłopcy, wygrały Turniej Wojewódzki, pokonując w finale zespoły z Nidzicy i Olsztyna, uzyskując tym samym kwalifikacje do szczebla centralnego. Niestety, nie miały możliwości wyjazdu na Zawody Ogólnopolskie. Powodem był termin Zawodów Wojewódzkich, które odbyły się po dacie zgłoszenia zespołów do Turnieju Centralnego. Organizator takich zawodów powinien uwzględnić taką ewentualność.

Ta sytuacja jednak nie zniechęca nas i w przyszłym sezonie walczymy dalej. Mam nadzieję, że dzięki umiejętnościom i determinacji moich zawodniczek powtórzymy tegoroczny sukces.

Drużyna chłopców:
Wiktor Nowakowski, Mateusz Naworski, Tomasz Kempka, Patryk Kocięba, Dominik Ludwiński, Sebastian Stocki, Julian Brzozowski, Jakub Ezman, Adrian Wodzyński, Grzegorz Cherej, Maciej Krajewski, Bartłomiej Rochon.

Drużyna dziewcząt: Roksana Sobotka, Karolina Przasnyska, Julia Bartkowska, Katarzyna Cybulska, Weronika Komoszyńska, Karolina Trąbińska, Zuzanna Przybyszewska, Patrycja Piekarska, Alicja Jankowska.

Krzysztof Pawłowski


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages