Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

O bezpieczeństwie wakacyjnym z niepełnosprawnymi

2019-06-01 15:00:00 (ost. akt: 2019-06-26 07:39:29)

Autor zdjęcia: kpp

Wypoczynek i wakacje to ulubiony czas dla wszystkich uczących się i zapracowanych. Szczególnie dla dzieci kończących rok szkolny to długo wyczekiwana nagroda po intensywnej pracy i wysiłku umysłowym.

Aby czas przerwy wakacyjnej przebiegał bezpiecznie warto przypomnieć i pamiętać o kilku zasadach dotyczących bezpiecznego wypoczynku. Z niepełnosprawnymi wychowankami działdowskiej NSPdP i OREW rozmawiała policjantka z miejscowej komendy policji.

21 czerwca w działdowskiej Niepublicznej Szkole Przysposabiającej do Pracy oraz Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym wychowankowie tych placówek uczestniczyli w uroczystościach kończących rok szkolny i rozpoczynających długo wyczekiwany okres wakacji.

W tym wydarzeniu udział wzięli również przedstawiciele miejscowej komendy policji.

Policjantka ds. profilaktyki przypomniała wychowankom i ich opiekunom oraz rodzicom, a także zgromadzonym gościom kilka podstawowych zasadach dotyczących bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

Poruszono temat bezpieczeństwa nad wodą i w lesie, zwłaszcza korzystania z kąpielisk strzeżonych, z dostępem do opieki medycznej i pod nadzorem ratowników oraz właściwym zabezpieczeniu się przed różnymi owadami czy stworzeniami zanim wybierzemy się na spacer czy podróż do lasu.

Dodatkowo funkcjonariuszka zwróciła uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących użytkowników dróg, w tym pieszych i wsiadających za kierownicę rowerów i używanie elementów odblaskowych oraz ochronnych przez te osoby.

Ważnym elementem pogadanki było zapewnienie właściwej opieki nad osobami niepełnosprawnymi i niepozostawianie ich bez nadzoru, zwłaszcza w miejscach o większym narażeniu na niebezpieczeństwa.

Policjantki uczestnikom uroczystości przekazały ulotki edukacyjno-informacyjne dotyczące „Bezpiecznych wakacji” i bezpieczeństwa nad wodą i w lesie życząc zdrowych, szczęśliwych, pełnych wrażeń i niezapomnianych wspomnień wakacji oraz bezpiecznych powrotów do domu.

kpp
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages