Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Festiwal rzeczno – bagienny w Kotach

2019-06-27 15:00:00 (ost. akt: 2019-06-27 08:01:49)

Autor zdjęcia: um Lidzbark

22 i 23 czerwca w Kotach odbyła się już druga edycja festiwalu sztuk wielu, Festiwalu Rzeczno-Bagiennego. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie.

Festiwal rozpoczął się w samo południe, kiedy to do Kotów przybyli Indianie z Tatanka Art. Prowadzili oni program edukacyjny dla dzieci i młodzieży.

Oprócz Indian goście mogli podziwiać rzeźby i obrazy powstałe podczas festiwalu, a także przystanek autobusowy w nowej odsłonie graficznej.

Wszystkim obecnym czas umilały występy na żywo lokalnych i nie tylko zespołów muzycznych, takich jak Bez Kaucji, Chi-Cha, 18 Minut, Panda, Silver Head i The Pau.

Nad bezpieczeństwem czuwała OSP Jeleń i członkowie grupy Strzelnica Cibórz.

Drugi dzień imprezy zaczął się spływem kajakowym zorganizowanym przez WOPR Lidzbark „Dzień Ojca w kajaku”, a o godzinie 12.00 Welski Park Krajobrazowy zaprosił chętnych na grę terenową „Podchody na bagnie”, zakończoną nagrodami.

O godz. 15:00, podczas oficjalnego rozpoczęcia drugiego dnia imprezy wystąpiła radna tego okręgu pani Hanna Krezymon.

Następnym punktem programu był Mam talent, w którym wystąpiło pięciu uczestników, a także konkurs plastyczny, w którym wzięły udział dzieci ze szkoły podstawowej w Wąpiersku.

Festiwal zamknęły występy zespołów La Haze, Farba na Palcach i brodnicki zespół ROZES. Lokalną kuchnię prowadzili członkowie Pozytywnej Wsi Koty, a także zaprzyjaźnione z nimi osoby, oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wąpierska.

um Lidzbark


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages