Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Lidzbark na Festiwalu Cittaslow

2019-07-04 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-03 12:14:09)

Festiwal Miast Cittaslow to jedno z tych wydarzeń, do których miasteczka należące do sieci przygotowują się niemal całym rokiem. W tym roku odbyła się X, jubileuszowa edycja Festiwalu, a jego gospodarzem było Górowo Iławeckie.

To już piąta edycja tej imprezy, podczas której nasze miasto miało okazję zaprezentować lokalną żywność i rękodzieło. Podobnie jak w ubiegłych latach, i tym razem Lidzbark wystawił się na Festiwalu z tym co najlepsze.

Dzięki temu nasze stoisko było jednym z najbardziej obleganych podczas całego festiwalu, co zaowocowało drugim miejscem w konkursie na najładniejsze stoisko. Dużą popularnością cieszyły się przede wszystkim smakołyki przygotowane przez koła gospodyń z terenu naszej gminy, które reprezentowała Katarzyna Paradowska z Nowego Dworu oraz Urszula Brzóska z Dłutowa. Stoisko Lidzbarka wspierał także Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, który dla zgromadzonych na Festiwalu oferował warsztaty malowania na szkle.

Jednym z elementów Festiwalu był też konkurs na najładniejszego ślimaka wykonanego dowolną metodą. W tym konkursie również wystawiliśmy swojego reprezentanta, przygotowanego przez pana Jerzego Wisińskiego i udekorowanego przez panią Katarzynę Rynkowską z Nicka.

Warto zaznaczyć, że Lidzbark wystawił również na stoisku wydawnictwa promocyjne m. in. mapy gminy, ścieżki Weltrack, Welskiego i Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz oferty ośrodków wczasowych, hoteli, parków krajobrazowych i nadleśnictwa.

Festiwal Cittaslow był prezentacją dorobku i potencjału miejscowości skupionych w Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, których najliczniejsza grupa znajduje się w regionie warmińsko-mazurskim.

ug lidzbark


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages