Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Niebezpieczne zdarzenia na drodze

2019-07-04 17:00:00 (ost. akt: 2019-07-03 12:48:57)

Autor zdjęcia: kpp

W miniony weekend policjanci kilkukrotnie interweniowali na drogach w związku z zaistniałymi zdarzeniami drogowymi. Policjanci wyjaśniali okoliczności powstałych stłuczek oraz zdarzeń, w których kierujący pojazdami wypadli z drogi. W wyniku zaistniałych zdarzeń dwie osoby trafiły do szpitala.

28 czerwca na trasie Działdowo - Klęczkowo kierujący samochodem osobowym marki Dacia mieszkaniec gminy Działdowo nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania i uderzył w wykonujący prawidłowo skręt w lewo samochód osobowy marki Renault. Pojazdem kierowała mieszkanka gminy Działdowo. Kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

W tym samym dniu policjanci ruchu drogowego ukarali mandatem i punktami karnymi kierowcę osobowego VW. Kierujący tym samochodem mieszkaniec gminy Płośnica w miejscowości Gródki jadąc z nadmierną prędkością nie zapanował nad prowadzonym przez siebie pojazdem, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna był trzeźwy. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

29 czerwca policjanci ruchu drogowego wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło około południa na drodze wojewódzkiej nr 544 na trasie Wielki Łęck – Przełęk Duży. Według ustaleń Policji, kierujący pojazdem marki Seat Ibiza nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na lewy pas jezdni a następnie na lewe pobocze. Pojazd kilkukrotnie koziołkował, po czym zatrzymał się częściowo w rowie, a częściowo na polu.

Kierujący pojazdem 24-letni mieszkaniec gminy Lidzbark wypadł z pojazdu i w stanie ciężkim został zabrany przez lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitala w Olsztynie. Na miejscu pracowały służby ratunkowe, strażacy, pogotowie i policja wraz z technikiem kryminalistyki z Działdowa.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu w Lidzbarku.

30 czerwca na trasie Iłowo-Osada - Narzym Kolonia kierujący samochodem osobowym marki Peugeot mieszkaniec gminy Płośnica uderzył w drzewo. Na miejscu policjanci ustalili przyczynę zdarzenia. Jak się okazało mężczyzna zasnął za kierownicą pojazdu i z tego powodu zjechał na pobocze, gdzie następnie pojazd uderzył w przydrożne drzewo. Kierującemu autem nic się nie stało, mężczyzna był trzeźwy.

Natomiast w miejscowości Piaseczno w gminie Lidzbark doszło do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów. Według policyjnych ustaleń, kierujący pojazdem marki BMW mieszkaniec Warszawy poprzez niewłaściwe zabezpieczenie pojazdu doprowadził do stoczenia się jego auta ze wzniesienia i uszkodzenia pojazdu marki Ford Fokus, którym kierował mieszkaniec powiatu brodnickiego. Sprawcę zdarzenia policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie doznali żadnych obrażeń.

Również w niedzielę policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Filice w gminie Działdowo. Zderzyły się tu dwa samochody. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Nissan Almera mieszkaniec gminy Grunwald podejmując w rejonie skrzyżowania manewr wyprzedzania uderzył w bok prawidłowo jadącego pojazdu marki Opel Frontera wykonującego w tym czasie manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia pojazdów ucierpiał pasażer z pojazdu Nissan, którego z obrażeniami nogi karetka pogotowia zabrała do szpitala w Działdowie. Kierujący pojazdami byli trzeźwi i nie doznali żadnych poważnych obrażeń.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi działdowska policja.

kpp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages