Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Nieostrożność kierujących przyczyną zdarzeń drogowych

2019-07-05 09:00:00 (ost. akt: 2019-07-04 07:17:39)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Nieuwaga, brak należytej ostrożności i przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa przez kierujących pojazdami poskutkowały powstaniem kolizji drogowych.

Policja apeluje do uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Zwracajmy uwagę na znaki z ograniczeniem prędkości i wbijmy sobie do głowy hasło „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

Policjanci z Lidzbarka wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów. Na jednej z ulic w Lidzbarku kierujący pojazdem marki Iveco nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Fiat i doprowadził do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Z kolei w Rybnie na jednej z ulic uszkodzeniu uległ pojazd marki Iveco. Jak ustalili policjanci, do uszkodzenia pojazdu doszło podczas omijania tego auta przez inny pojazd. To kierująca samochodem marki Renault mieszkanka gminy Rybno nie zachowała należytych środków ostrożności podczas omijania pojazdu marki Iveco, za kierownicą którego siedział mieszkaniec Działdowa. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Również w tym przypadku sprawczynię kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu drogowego, a droga to nie tor rajdowy.

kpp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages