Niedziela, 29 marca 2020. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

,,Muzyczna dobranocka'' w Lidzbarku

2019-07-05 17:00:00 (ost. akt: 2019-07-04 10:00:33)

Autor zdjęcia: MGOK Lidzbark

Koncert ,,Muzyczna dobranocka" w wykonaniu Chóru Dziecięcego Rabki Zdrój odbył się w sali MGOK w Lidzbarku.

W programie usłyszeć można było piosenki ze znanych bajek a także wiersze Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w wykonaniu Ciotki Klotki.

Licznie zgromadzone na widowni dzieci żywiołowo reagowały na repertuar i chętnie włączały się do wspólnego śpiewania.

Pomysłodawcą i założycielem trzydziestoosobowego zespołu jest Kinga Brandys-Wójciak. Chór powstał przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz chórem Cantantes Angelicus, początkiem kwietnia 2017 r.

Dzieci zgłaszały się do chóru spośrod szkół gminy i swoje pierwsze efekty pracy pokazały podczas Dnia Dziecka w Rabce-Zdroju, występując z gwiazdą V edycji programu The Voice of Poland. Przy współpracy z chórem Cantantes Angelicus koncertowały z repertuarem kolędowym zatytułowanym "Dzieciątko się narodziło".

Chór Dziecięcy jest również laureatem Małopolskich Spotkań Kolędowych 2017. W maju 2018 r. dzieci wzięły udział w warsztatach organizowanych przez Akademię Muzyczną w Krakowie oraz MDK im. Korczaka w Krakowie, których finałem był występ w spektaklu "Kopciuszek" w Teatrze Ludowym w Krakowie. W 2018 zespół został zaproszony do współtworzenia projektu "Małopolska. Moja Wolność" i śpiewał podczas Koncertów Wolności, które stworzyły Małopolanom okazję do wspólnego wyśpiewywania wdzięczności za Niepodległą w roku Jej stulecia.

Chór jest również laureatem Złotego Pasma w Konkursie Chórów Projektu "Śpiewająca Polska" oraz Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy 2018 r., otrzymując Srebrny Kamerton. Zespół chętnie angażuje się muzycznie w lokalne inicjatywy.

mgok Lidzbark


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages