Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Wójt Płośnicy z wotum zaufania

2019-07-08 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-08 07:20:51)

Autor zdjęcia: ug Płośnica

Czternastego czerwca, podczas posiedzenia VIII Zwyczajnej Sesji Rady Gminy Płośnica, wójt Krzysztof Groblewski otrzymał jednogłośnie absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok oraz wotum zaufania.

Podczas posiedzenia wójt przedstawił przygotowany po raz pierwszy "Raport o stanie Gminy Płośnica" - dokument wprowadzony ubiegłoroczną nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym. Po debacie na temat raportu radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Płośnica wotum zaufania.
Do końca marca wójt przekazał Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Olsztynie, celem zaopiniowania, sprawozdanie roczne z wykonania budżetu Gminy Płośnica za 2018 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania planu finansowego instytucji kultury i informacją o stanie mienia. Rada Gminy Płośnica po zapoznaniu się ze: sprawozdaniem z wykonania budżetu jednostki samorządu terytorialnego, sprawozdaniem finansowym, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, informacją o stanie mienia jednostki samorządu terytorialnego, stanowiskiem komisji rewizyjnej, jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Płośnica absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok.
Wójt podziękował za jednogłośnie udzielone absolutorium oraz wotum zaufania. —Bardzo serdecznie dziękuję za udzielone mi absolutorium. Budżet, który został wykonany w roku 2018 wymagał wielkiego wysiłku i to nie tylko mojego, ale również pracowników, ponieważ zadań, które realizujemy jest bardzo dużo i cały czas ich przybywa — mówił wójt Krzysztof Groblewski.

ug Płośnica

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages