Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Uczestnicy kolonii w Lidzbarku już wiedzą jak ważne jest bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku

2019-07-08 15:00:00 (ost. akt: 2019-07-08 07:36:49)

Autor zdjęcia: kpp

Bezpieczny wypoczynek w miejscu gdzie przebywają grupy dzieci wymaga zaangażowania wielu osób i odpowiedzialności ze strony organizatorów i opiekunów. Na co zwrócić uwagę i jak reagować w sytuacji zagrożenia przypomniały uczestnikom kolonii w Lidzbarku pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Działdowa i policjantka z działdowskiej jednostki policji. Panie promowały działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” i ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą''.

Młodzież przebywająca na koloniach czy obozowiskach w Lidzbarku często podczas swojego pobytu korzysta z uroków tego miejsca. Dzieci mają dostęp do jeziora, przebywają dużo na powietrzu w kompleksie leśnym, uczestniczą w zajęciach, treningach i wycieczkach. Organizatorzy i opiekunowie dbają o właściwe wypełnienie czasu uczestników zgrupowań, by ten czas przebiegał dla nich ciekawie i atrakcyjnie.

Ważnym punktem pobytu dzieci na koloniach jest przypomnienie im zasad współżycia w grupie i stosowania się do obowiązującego regulaminu, ale także dbania o swoje bezpieczeństwo.

Do grup z Torunia i Nasielska wypoczywających na koloniach w ośrodku wczasowym „Danusia II” w Lidzbarku udały się pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i policjantka z Działdowa, by przypomnieć uczestnikom o bezpieczeństwie w czasie wakacji, ale nie tylko. Jednym z tematów pogadanek były zagrożenia występujące m.in. ze strony kleszczy i innych zwierząt, które można napotkać w lesie, o czym przypomniała przedstawicielka sanepidu przekazując do obejrzenia kleszcza – rekwizyt. Młodzież dowiedziała się o zasadach właściwego odżywiania, zwracania uwagi na higienę oraz o szkodliwości używek, w tym alkoholu i środków psychoaktywnych, które zaburzają właściwe postrzeganie.

Policjantka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego korzystania z kąpieli w wodzie, wycieczek po lesie i samowolnego oddalania się od grupy, a także przypomniała najmłodszym o zasadach obowiązujących użytkowników jednośladów, w tym rowerzystów, korzystających z hulajnogi i motorowerzystów. W zakresie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego panie sprawdziły także wiedzę uczestników kolonii pod kątem bezpieczeństwa pieszych, w tym m.in. w zakresie noszenia odblasków.

Podczas pogadanek panie poruszyły temat dopalaczy, związane z tym konsekwencje zdrowotne i prawne promując akcję „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Do rąk młodzieży trafiły alkogoogle, poprzez założenie których i pokonanie krótkiego dystansu uczestnicy pogadanek mieli okazję przekonać się na własnej skórze, jak różnego rodzaju używki mogą wpływać na organizm i nasze zachowanie.

Na zakończenie wybrane osoby losowały zestawy z pytaniami i zadaniami celem sprawdzenia i utrwalenia poruszonej podczas spotkań tematyki. Najbardziej aktywni otrzymali nagrody i drobne upominki przygotowane przez panie prowadzące spotkania.

Panie na terenie ośrodka zostawiły ulotki edukacyjno-informacyjne dotyczące omawianej na spotkaniach tematyki, w tym m.in. dotyczące bezpiecznych wakacji, bezpiecznego wypoczynku w lesie, na wodzie, nad wodą i zagrożeń związanych z dopalaczami.

kppPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jhj #2759442 | 31.0.*.* 9 lip 2019 09:45

    To wszystko dzięki sitarkowi

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages