Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Pod działaniem alkoholu wsiedli za kierownicę...

2019-07-10 17:00:00 (ost. akt: 2019-07-10 07:29:34)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Kierowcy wsiadający za kierownicę pojazdu po alkoholu to śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nie dociera to do osób, które mimo zagrożeń, jakie stwarzają decydują się na jazdę z promilami. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej i pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego z drogi wyeliminowano dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy prowadzili pojazdy, mimo iż wcześniej pili alkohol.

W sobotę, 6 lipca w jednej z miejscowości w gminie Działdowo doszło do zatrzymania obywatelskiego nietrzeźwego kierowcy fiata. Mieszkaniec Działdowa zauważył poruszającego się w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych uczestników ruchu kierowcę i doprowadził do zatrzymania się pojazdu. Następnie o zdarzeniu poinformował policję. Na miejscu policjanci prewencji ujawnili siedzącego za kierownicą fiata 58-letniego działdowianina, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas interwencji okazało się również, że mężczyzna ten nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Z kolei w Działdowie na jednej z ulic wyjazdowych z miasta patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Nissan. Pojazd prowadził mieszkaniec Działdowa, który wcześniej spożywał alkohol. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalsza jazdę i zatrzymali mu dokument prawa jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo sąd nakłada na sprawcę karę pieniężną minimum 5 tys. zł.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu oraz grzywny. Również w tym przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, na minimum pół roku.

kpp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages