Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Burmistrz z wotum zaufania

2019-07-11 09:00:00 (ost. akt: 2019-07-10 07:44:48)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel/ UM Działdowo

26 czerwca odbyła się VIII sesja rady miasta Działdowo. Radni głosowali nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Grzegorzowi Mrowińskiemu.

Podczas sesji burmistrz Grzegorz Mrowiński zaprezentował raport o stanie miasta Działdowo za rok 2018. Po prezentacji radni wzięli udział w debacie nad raportem.
Przed podjęciem uchwały w sprawie udzielenia burmistrzowi Grzegorzowi Mrowińskiemu wotum zaufania, głos zabrał przewodniczący rady Romuald Remiszewski.
— Dla osób, które zastanawiają się czy głosować za, przeciw czy wstrzymać się od głosu przypomnę, że debata mieszkańców odbyła się już pod koniec 2018 roku. To mieszkańcy udzielili wotum zaufania burmistrzowi 21 października 2018 roku. Mieszkańcy ocenili kilka miesięcy temu, że stan miasta jest dobry i dokonali wyboru pana burmistrza już w I turze. Myślę, że jako przedstawiciele mieszkańców, w głosowaniu nie powinniśmy o tym zapominać — mówił Romuald Remiszewski. W głosowaniu nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania wzięło udział 18 radnych, 16 osób było za, 2 wstrzymały się od głosu.
— W imieniu swoim oraz wszystkich pracowników urzędu, którzy każdego dnia wspierają mnie w tej ciężkiej pracy, chciałem podziękować państwu za udzielone wotum zaufania. Gwarantuję państwu, że kolejne raporty będą również wnikliwie analizowały realizację poszczególnych celów strategicznych — mówił Grzegorz Mrowiński.
Kolejnym punktem obrad było rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy-Miasta Działdowo za rok 2018 i sprawozdań finansowych. Regionalna Izba Obrachunkowa, na wniosek komisji rewizyjnej, pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie burmistrza. Radny Sławomir Pszenny- przewodniczący komisji budżetu i finansów podziękował burmistrzowi za wiele zrealizowanych inwestycji. — Trzydzieści pięć zadań inwestycyjnych to około 20% naszego budżetu. Remontowane ulice Traugutta, Reja, Żeromskiego, ścieżka na ul. Świerkowej. Kończyliśmy zadania związane z przychodnią na ul. Norwida oraz z parkiem Jana Pawła II. Przede wszystkim zakończyliśmy jedną z najważniejszych inwestycji: remont najważniejszego zabytku w naszym mieście, czyli zamku. Wszystkie inwestycje były wyczekiwane przez mieszkańców. Zadania udało się zrealizować dzięki solidnej dyscyplinie budżetu. I tego chciałbym pogratulować panu burmistrzowi — mówił radny Pszenny. W dyskusji głos zabrał także radny Marek Dwórznik, który podkreślił, że wskaźniki mówią same za siebie. — Wykonanie budżetu jest bardzo dobre. Uważam jednak, że w jednej inwestycji można było lepiej wypaść. Mianowicie chodzi o modernizację oświetlenia ulicznego. Moim zdaniem można było lepiej wykorzystać program od WIOŚ, zwiększyć zakres — mówił radny.
Radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu, a także udzielili burmistrzowi absolutorium za rok 2018.

Zuzanna Leszczyńska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pięknie bedzie... #2771961 | 37.47.*.* 4 sie 2019 11:17

  Na zdjęciu widać, że to wielbłąd. Te szczere uśmiechy bronią się same

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Frodo #2771568 | 37.47.*.* 3 sie 2019 09:09

  Panie burmistrzu, Mówi i pisze Pan, że bieda w kasie miasta. A może za dużo kredytów?. Nie stać miasta na remont lub odbudowę budynków po byłym obozie SOLDAU. A co z obiecanym basenem? Na to będzie kasa czy to był chwyt wyborczy w stylu Maciarewicza?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. xyz #2770997 | 178.235.*.* 1 sie 2019 22:08

  Piszę tu bo tam nie można jak może najbrzydsza osoba wygrywać w konkursie piękności !!!! czy tylko kasa z smsów się liczy no ludzie dajcie spokój pasztet to ja na śniadanie zjadam

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Nemo #2770522 | 37.47.*.* 1 sie 2019 07:58

  A co hasłem wyborczym burmistrza o budowie basenu? Coś się ruszyło? Bo cisza jakaś o tym

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. To było oczywiste #2770093 | 83.9.*.* 31 lip 2019 10:27

  dobry burmistrz to i 100% wotum zaufania. Brawo! Oby tak dalej Panie Burmistrzu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (26)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages