środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Burmistrz z wotum zaufania

2019-07-11 09:00:00 (ost. akt: 2019-07-10 07:44:48)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel/ UM Działdowo

26 czerwca odbyła się VIII sesja rady miasta Działdowo. Radni głosowali nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Grzegorzowi Mrowińskiemu.

Podczas sesji burmistrz Grzegorz Mrowiński zaprezentował raport o stanie miasta Działdowo za rok 2018. Po prezentacji radni wzięli udział w debacie nad raportem.
Przed podjęciem uchwały w sprawie udzielenia burmistrzowi Grzegorzowi Mrowińskiemu wotum zaufania, głos zabrał przewodniczący rady Romuald Remiszewski.
— Dla osób, które zastanawiają się czy głosować za, przeciw czy wstrzymać się od głosu przypomnę, że debata mieszkańców odbyła się już pod koniec 2018 roku. To mieszkańcy udzielili wotum zaufania burmistrzowi 21 października 2018 roku. Mieszkańcy ocenili kilka miesięcy temu, że stan miasta jest dobry i dokonali wyboru pana burmistrza już w I turze. Myślę, że jako przedstawiciele mieszkańców, w głosowaniu nie powinniśmy o tym zapominać — mówił Romuald Remiszewski. W głosowaniu nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania wzięło udział 18 radnych, 16 osób było za, 2 wstrzymały się od głosu.
— W imieniu swoim oraz wszystkich pracowników urzędu, którzy każdego dnia wspierają mnie w tej ciężkiej pracy, chciałem podziękować państwu za udzielone wotum zaufania. Gwarantuję państwu, że kolejne raporty będą również wnikliwie analizowały realizację poszczególnych celów strategicznych — mówił Grzegorz Mrowiński.
Kolejnym punktem obrad było rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy-Miasta Działdowo za rok 2018 i sprawozdań finansowych. Regionalna Izba Obrachunkowa, na wniosek komisji rewizyjnej, pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie burmistrza. Radny Sławomir Pszenny- przewodniczący komisji budżetu i finansów podziękował burmistrzowi za wiele zrealizowanych inwestycji. — Trzydzieści pięć zadań inwestycyjnych to około 20% naszego budżetu. Remontowane ulice Traugutta, Reja, Żeromskiego, ścieżka na ul. Świerkowej. Kończyliśmy zadania związane z przychodnią na ul. Norwida oraz z parkiem Jana Pawła II. Przede wszystkim zakończyliśmy jedną z najważniejszych inwestycji: remont najważniejszego zabytku w naszym mieście, czyli zamku. Wszystkie inwestycje były wyczekiwane przez mieszkańców. Zadania udało się zrealizować dzięki solidnej dyscyplinie budżetu. I tego chciałbym pogratulować panu burmistrzowi — mówił radny Pszenny. W dyskusji głos zabrał także radny Marek Dwórznik, który podkreślił, że wskaźniki mówią same za siebie. — Wykonanie budżetu jest bardzo dobre. Uważam jednak, że w jednej inwestycji można było lepiej wypaść. Mianowicie chodzi o modernizację oświetlenia ulicznego. Moim zdaniem można było lepiej wykorzystać program od WIOŚ, zwiększyć zakres — mówił radny.
Radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu, a także udzielili burmistrzowi absolutorium za rok 2018.

Zuzanna Leszczyńska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ND #2761390 | 79.184.*.* 13 lip 2019 08:58

  Zrobione i jedzemy dalej do kity po smakołyki

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Sławek #2760509 | 79.184.*.* 11 lip 2019 10:17

   Imponujące. Grześ w swojej gazetce występuje średnio na czterech zdjęciach. Wie jak to się robi. Brawo. Jutro przeczytamy o nowym prezesie zasłużonym dla jego sprawy z klucza politycznego.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (8)

   1. ZArADNY #2760506 | 80.55.*.* 11 lip 2019 10:15

    no proszę jacy wszyscy szczęśliwi a jeszcze przed chwilą opierdol dostali od szeryfa i płakali. Ps. jakie jest już zadłużenia miasta ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Łał #2760469 | 83.9.*.* 11 lip 2019 09:21

    To było 2 tygodnie temu. Experss!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages