Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

2019-07-14 10:00:00 (ost. akt: 2019-07-12 08:54:22)

Autor zdjęcia: ug Płośnica

W niedzielne popołudnie, 7 lipca, boisko w Gródkach stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

Do turnieju stanęło 8 jednostek OSP z terenu Gminy Płośnica. Zawody składały się tradycyjnie z dwóch części: sztafety pożarniczej 7x50m i ćwiczenia bojowego. Wykonanie poszczególnych konkurencji oceniała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie, której przewodniczącym był kpt. Krzysztof Dzięgielewski.

Klasyfikacja końcowa rywalizacji męskich drużyn pożarniczych przedstawia się następująco:

Zalesie
Gródki
Wielki Łęck
Niechłonin
Jabłonowo
Gralewo
Płośnica
Rutkowice

Na zakończenie sędzia główny odczytał protokoły Komisji Sędziowskiej podając szczegółowe wyniki w poszczególnych konkurencjach. Wręczenia dyplomów, pucharów oraz nagród dokonali: Grażyna Kamińska – Radna Powiatu Działdowskiego, Sekretarz Gminy Płośnica – Katarzyna Zakrzewska, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Płośnicy – Druh Stanisław Orłowski oraz Komendant Gminny – Druh Andrzej Józefowicz.

Przeprowadzane co roku zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań. Poza tym zawody to emocjonująca rywalizacja dla zawodników i świetne widowisko dla widzów.

ug Płośnica


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages