Sobota, 6 czerwca 2020. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Kolizje drogowe

2019-07-15 15:00:00 (ost. akt: 2019-07-15 08:24:33)

Autor zdjęcia: policja,pl

Prędkość, brak dostatecznej koncentracji i uwagi ze strony kierujących pojazdami, zbyt duża ufność we własne umiejętności, ale także jazda bez wymaganych uprawnień to tylko niektóre z grzechów, które na sumieniu mają mobilni uczestnicy ruchu drogowego. Niejednokrotnie, to właśnie te czynniki są główną przyczyną zdarzeń drogowych.

11 lipca na drodze wojewódzkiej nr 544 w okolicy skrzyżowania miejscowości Piaseczno-Klonowo kierujący pojazdem marki VW Golf nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi marki Renault Megane doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi i bez obrażeń. Obecny na miejscu kolizji patrol dzielnicowych z Lidzbarka z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne zatrzymał dowody rejestracyjne od pojazdów uczestniczących w zdarzeniu. Policjanci ukarali sprawcę kolizji dwukrotnie mandatem, za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i prowadzenie pojazdu bez wymaganych do tego uprawnień, bo jak się okazało kierujący volkswagenem ich nie posiadał.

Policjanci z Działdowa otrzymali natomiast zgłoszenie o pojeździe, który jadąc drogą wojewódzką nr 544 na trasie Mława – Działdowo gubi przewożony materiał. Skierowany na trasę patrol prewencji ujawnił pojazd ciężarowy marki Renault i potwierdził, że kierująca autem przewoziła załadunek w postaci desek, z których jedna spadła z pojazdu i wybiła szybę w jadącym za nią pojeździe marki Hyundai. Kierującą ciężarówką policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Następnie ten sam patrol prewencji wyjaśniał okoliczności stłuczki, do której doszło na jednej z ulic w Działdowie. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Volvo podczas manewru cofania zahaczył o zaparkowany pojazd marki Mitsubishi Carisma. W tym przypadku dla sprawcy kolizji interwencja policji zakończyła się na pouczeniu.

Kierowco pamiętaj, żeby jechać zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Zanim podejmiesz jakiś manewr na drodze, upewnij się dwa razy, że możesz go wykonać i że podjęte działanie nie stwarza zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowco „Patrz i słuchaj, dla każdego jest miejsce na drodze”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages