środa, 20 listopada 2019. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Obowiązkiem powiatu działdowskiego jest troska o uczniów

2019-07-17 15:00:00 (ost. akt: 2019-07-16 09:57:58)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

Radni wyrazili zgodę na powołanie, oprócz ośmiu istniejących szkół, nowej placówki - Liceum Ogólnokształcącego z rozszerzeniem biologiczno-chemicznym.

Na ostatniej sesji rada powiatu działdowskiego podjęła uchwałę w sprawie ustalenia planu sieci szkół publicznych szkół ponadpodstawowych oraz szkół specjalnych mających siedzibę na obszarze powiatu działdowskiego od 1 września. Radni wyrazili zgodę na powołanie, oprócz ośmiu istniejących szkół, nowej placówki - Liceum Ogólnokształcącego z rozszerzeniem biologiczno-chemicznym.

— Obowiązkiem powiatu jest troska o uczniów i zapewnienie im odpowiednich warunków kształcenia. Takie działanie wpisuje się w strategię rozwoju oświaty — mówi Marian Brandt- wicestarosta działdowski. Podkreślił, że nowa placówka powstała m.in. po to, by nie dopuścić do zmianowości nauczania. To z kolei ma przełożenie na bezpieczeństwo uczniów.

Od tego roku możliwa jest również edukacja w dwóch nowych zawodach: technik rachunkowości w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Grunwaldzkiej oraz technik obsługi turystycznej w Zespole Szkół im. Króla Władysława Jagiełły przy ul. Przemysłowej w Lidzbarku. Rada powiatu wyraziła też zgodę na utworzenie nowego kierunku kształcenia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie Osadzie. Od przyszłego roku możliwa będzie edukacja w zawodzie technika programisty. — W przyszłym roku chcemy również dostosować Zespół Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Pocztowej oraz Zespół Szkół nr 1 na ul. Grunwaldzkiej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie może być tak, że szkoły nie dysponują podjazdami — mówił Marian Brandt.

Wicestarosta zapewnił również, że do 1 września rozwiązany zostanie problem z transportem uczniów. W tej sprawie trwają rozmowy przedstawicieli ościennych gmin i powiatów. — Rozwiązanie problemu komunikacyjnego jest naszym priorytetem. Nie zostawimy uczniów i ich rodziców samych z tą kwestią. Do 1 września problem zostanie rozwiązany, a w sierpniu podamy oficjalną informację dotyczącą przewoźnika — zapewnił Marian Brandt.

zl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kubuś Puchatek #2764713 | 79.184.*.* 20 lip 2019 12:36

  Nieszczęściem dla świata jest, że takiego Dyzmę wsadzą na taboret za publiczną kasę. Pytanie jest następujące, co taki "fachowiec" wnosi do rzeczywistości oprócz własnych czterech liter po schodach idąc do swojego biura? Odpowiedź, kupę... kompetencji wypisaną na twarzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. vice technik mniemanolog #2764324 | 178.36.*.* 19 lip 2019 11:34

  A może technikum funeralne? Epoka ekshumacji i przenosin trucheł sprzyja szansie na rynku pracy. Duży potencjał ma tez stary -nowy zawód technik ceremoniarz to taki wysoko kwalifikowany ministrant, kościelny w jednym , a jak trzeba to partner to wszystkiego dla proboszcza.Oferta musi być kreatywna i unikalna. Że głupota? Równa ofercie technik obsługi turystycznej. Dadzą radę. Wprawieni są. Ps. Maryjan fajną fote Ci trzasnęli! :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Do Marjan #2763813 | 5.173.*.* 18 lip 2019 06:43

  Większych głupot nie słyszałem. Otwarcie mowego liceum wpisuje się w strategię rozwoju powiatu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Piotr #2763743 | 176.103.*.* 17 lip 2019 21:02

  To wszystko dzięki sitarkowi

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages