Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Zatrzymano złodziei w Lidzbarku

2019-08-01 19:36:37 (ost. akt: 2019-08-01 07:43:39)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Lidzbarscy policjanci w wyniku podjętych działań ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży, do których w ostatnich dniach doszło na terenie miasta i gminy Lidzbark.

Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się trzy rowery i telefon komórkowy. Dwóch spośród trzech sprawców kradzieży już poniosło odpowiedzialność za swoje czyny, a trzeci będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci z Lidzbarka otrzymali zawiadomienie o kradzieży telefonu komórkowego, do której miało dojść 10 lipca w lokalu gastronomicznym na terenie miasta. W wyniku podjętych czynności policjanci szybko ustalili sprawcę kradzieży, którego zatrzymali do wyjaśnienia. Okazał się nim mieszkaniec gminy Lidzbark. Z uwagi na popełnione wykroczenie kradzieży policjanci ukarali mężczyznę mandatem. Odzyskany telefon wrócił natomiast do właściciela.

Kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży policjanci otrzymali 23 lipca. Według zawiadomienia na terenie jednej z miejscowości w gminie Płośnica doszło do kradzieży roweru. W toku podjętych działań funkcjonariusze już następnego dnia dotarli do sprawcy „przywłaszczenia” roweru, którym okazał się mieszkaniec Lidzbarka. Co więcej policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna w dniu wizyty policjantów dokonał kradzieży kolejnego roweru, tym razem na terenie Lidzbarka. Sprawca wykroczeń złożył wyjaśnienia, a policjanci odzyskali skradzione rowery i wystąpili wobec mężczyzny z wnioskiem o ukaranie do sądu.

29 lipca ponownie do Komisariatu Policji w Lidzbarku wpłynęło zawiadomienie o kradzieży roweru. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Lidzbarku. Także tym razem policjanci szybko ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim mieszkaniec gminy miejsko-wiejskiej Biskupiec. Mężczyzna wspólnie z kolegą przyjechali do jednego z ośrodków wczasowych znajdujących się na terenie Lidzbarka w ramach wypoczynku wakacyjnego. Korzystając z uroków pobytu w turystycznej miejscowości, mężczyzna skorzystał również z „okazji” przejażdżki cudzym rowerem przywłaszczając go sobie. Policjanci rower odzyskali, a niesfornego turystę ukarali mandatem za wykroczenie kradzieży.

kpp
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Haha #2770985 | 88.119.*.* 1 sie 2019 21:41

  Wiceburmistrz z żoną w sanatorium miłości ha ha ha ha Jeszcze został rolnik szuka i chłopaki do wzięcia he he

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Piotr #2770899 | 88.119.*.* 1 sie 2019 19:40

  To wszystko dzięki uczestnictwu Bieleckiego w żoną w czarze par

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages