Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Pomoc osobom starszym

2019-08-02 15:00:00 (ost. akt: 2019-08-01 10:23:59)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W ramach projektu „Gmina Rybno – Nam nie jest wszystko jedno!” – 55 osób starszych 60+, niesamodzielnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względu na wiek z terenu Gminy Rybno zostanie objętych systemem teleopieki.

Każda z tych osób otrzyma tzw. Opaskę życia. Do końca lipca 2019r. opaskę życia otrzymają seniorzy z Klubu Seniora w Szczuplinach, seniorzy z Dziennego Domu Seniora w Jeglii oraz 10 osób niepełnosprawnych objętych usługą asystenta Osobistego Osoby niepełnosprawnej.

W 2020 roku systemem teleopieki zostanie objętych 15 seniorów z klubu Seniora w Żabinach, działającego w Lokalnym Centrum Aktywności Społecznej.

OPASKA ŻYCIA to rozwiązanie przygotowane z myślą o seniorach i ich opiekunach. Jest to rozbudowana usługa opiekuńcza, dzięki której najbliżsi osób starszych mogą być spokojni o zdrowie i samopoczucie seniorów zwłaszcza, gdy na co dzień nie przebywają z nimi.

Pacjent otrzymuje bransoletkę wyposażoną w przycisk wezwania pomocy, moduł GPS, który pozwala na lokalizację Pacjenta oraz czujnik tętna

ug Rybno

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages