Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Zderzenie rowerzystów i inne kolizje drogowe

2019-08-07 12:24:11 (ost. akt: 2019-08-07 07:29:36)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W miniony weekend policjanci z powiatu działdowskiego wyjaśniali okoliczności kilku zdarzeń drogowych, w tym z udziałem kierujących samochodami i rowerzystów, kierujących bez uprawnień i po alkoholu oraz pieszych. Część sprawców została już ukarana, a część wkrótce poniesie konsekwencje przewidziane przepisami prawa.

W jednym ze zdarzeń, do którego doszło na terenie Działdowa zderzyło się dwóch rowerzystów.
Jadący chodnikiem przy ulicy Konopnickiej 14-letni rowerzysta podczas wyprzedzania innego nieletniego rowerzysty nie zwrócił uwagi na jadącą z naprzeciwka rowerzystkę i zderzył się nią. 73-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona karetką do szpitala w Działdowie, gdzie jeszcze w tym samym dniu wróciła do domu.

Na miejscu czynności prowadzili policjanci ruchu drogowego.

W związku z zaistniałą sytuacją uczestnicy zdarzenia odpowiedzą za wykroczenie jazdy rowerem po chodniku, a 14-latek również za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z uwagi na wiek chłopca o jego dalszej przyszłości zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.


Policjanci prewencji wyjaśniali natomiast zgłoszenie dotyczące pojazdu marki Seat Toledo, którego kierujący utrudniał ruch innym uczestnikom ruchu drogowego.
Policjanci po dojechaniu na miejsce zgłoszenia, ulicę Generała Hallera w Działdowie zastali wskazany pojazd oraz siedząca za kierownicą auta mieszkankę gminy Działdowo. Kobieta za niewłaściwa jazdę została ukarana mandatem i punktami karnymi, a do tego także za brak fotelika, gdyż przewoziła ze sobą małoletnie dziecko niezgodnie z przepisami brd bez wymaganych fotelika lub podstawki.


Co ciekawe chwilę później ta sama kobieta, kierując tym samym autem spowodowała kolizję na terenie Działdowa. Kobieta wyjeżdżając z ulicy Waryńskiego w ulicę Kościuszki nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Fiat Ducato doprowadzając do zderzenia pojazdów. Także tym razem kierującą seatem policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.


W Działdowie, policjanci prewencji zostali skierowani do lokalu gastronomicznego na interwencję dotyczącą nieporozumienia między dwoma mężczyznami. Na miejscu patrol zastał zgłaszającego oraz pracownika lokalu. Jak się okazało powodem kłótni był uszkodzony pojazd. Policjanci ustalili, że owy pracownik lokalu chwilę wcześniej kierując pojazdem marki Skoda przejeżdżając przez miejscowość Wielki Łęck, bocznym lusterkiem potrącił pieszego. Mężczyzna zatrzymał się i rozpytał pieszego czy nic mu nie jest po czym odjechał. Funkcjonariusze udali się na trasę Działdowo-Wielki Łęck, gdzie zastali idącego poboczem drogi nieoświetlonego pieszego, który uskarżał się na ból ręki. Policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia, która udzieliła mężczyźnie pomocy. Okazał się nim mieszkaniec Księżego Dworu. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Z uwagi na brak elementów odblaskowych po zmierzchu i na terenie niezabudowanym policjanci ukarali pieszego mandatem. Również kierującego skodą, za spowodowanie kolizji z pieszym policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.


Ponownie w Działdowie na jednej z ulic patrol prewencji zatrzymał 28-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego. Mężczyzna podróżował samochodem osobowym marki Alfa Romeo siedząc za jego kierownicą. Zatrzymany do kontroli drogowej okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie 28-latka. Do tego policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyźnie uniemożliwiono dalszą jazdę. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień i wstanie nietrzeźwości grozi mu grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz kierowania pojazdami.


Z kolei patrol ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości na jednej z ulic w Działdowie zauważył kolizję z udziałem pojazdu osobowego. Policjanci natychmiast ruszyli udzielić pomocy uczestnikom zdarzenia i wówczas okazało się, że w pojeździe znajduje się jedna osoba, mężczyzna. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Peugeot zauważył patrol ruchu drogowego dokonujący pomiaru prędkości i chcąc uniknąć kontaktu z funkcjonariuszami gwałtownie wykonał manewr skrętu w inną ulicę, w wyniku czego nie zapanował nad pojazdem i wpadł do rowu. Powodem takiego zachowania, jak się okazało był brak posiadania przez kierującego peugeotem uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za spowodowane wykroczenia w ruchu drogowym policjanci ukarali mieszkańca gminy Płośnica mandatami.

kpp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages