Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

W Bryńsku obchodzono dzień lasu

2019-08-07 15:34:27 (ost. akt: 2019-08-07 07:44:12)

Autor zdjęcia: um Lidzbark

Choć o lasach łatwo na co dzień zapomnieć, są one nie tylko ważne, ale właściwie niezbędne do przetrwania naszego gatunku na Ziemi. Pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen, którym oddychamy. Dni Lasu obchodzone są na świecie od ponad 30 lat. Święto to postanowili również obchodzić mieszkańcy Bryńska.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tegoroczne Dni Lasu rozpoczęły się już w piątek zajęciami edukacyjnymi dla dzieci przygotowanymi przez Górznieńsko – Lidzbarski Park Krajobrazowy, a piątkowy wieczór zakończył się dyskoteką dla dorosłych.

Największym powodzeniem drugiego dnia święta Bryńska cieszył się tradycyjnie organizowany Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Panie z Bryńska, Nowego Dworu oraz Starego Dłutowa ugniatały ciasto, szukały jajek w kopie siana, plotły wieniec oraz przewlekały nici. Najlepsze w tym roku ponownie okazały się gospodynie ze Starego Dłutowa.

– Bardzo dużo ludzi, bardzo dużo niespodzianek i atrakcji dla mieszkańców. Pogoda dopisała, więc Dni Lasu 2019 uważam, że możemy zaliczyć do udanym imprez – mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i jeden z organizatorów imprezy Michał Kwiatkowski.

Jak co roku organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji, m.in. miasteczko zabaw dla dzieci z dmuchanymi zjeżdżalniami, pokaz najnowszego sprzętu wykorzystywanego do pracy w lesie, przejażdżki konne, przejażdżki quadami i elektrycznymi hulajnogami, pokaz własnoręcznie wykonanych łuparek do drewna, zlot motocykli, a także zawody dla dorosłych. Wieczorem spróbować można było przygotowanego specjalnie na tę okazję udźca z dzika, a także obejrzeć pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie rozstrzygnięta została loteria fantowa, w której głównymi nagrodami była przenośnia lodówka, wykaszarka do trawy i rower.

– To fenomen. 17 imprez tematycznych od Kukurydzy po Malinę, Święto Lasu, Święto Ryby. Na każdą imprezę samorząd przekazuje scenę mobilną a żeby to jeszcze uatrakcyjnić w kolejnych latach myślimy o zakupie dmuchańców tak, żeby jeszcze więcej funduszy trafiało na nasze sołeckie imprezy – mówi zastępca burmistrza Janusz Bielecki.

Nie obyło się również bez podziękowań dla tych najbardziej zaangażowanych w pomoc w organizacji imprezy.

Trzydniowe obchody Dni Lasu zakończyły się niedzielnym odpustem.

um Lidzbark


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mirek #2773766 | 31.0.*.* 8 sie 2019 09:40

    Dzień lasu a kiedy dzień kleszcza leśnego i boleriozy

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages