Piątek, 18 września 2020. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Dzieci już wiedzą jak wygląda praca policji

2019-08-08 15:08:14 (ost. akt: 2019-08-08 08:18:30)

Jedni spędzają wakacje w domu, inni na wyjeździe, a jeszcze inni w miejscu zamieszkania, gdzie organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży. Podczas tak zorganizowanego wypoczynku tzw. półkoloniach na dzieci czeka wiele atrakcji i niespodzianek. Jedną z takich atrakcji była wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Działdowie, którą uczestnikom półkolonii w działdowskim Caritasie zorganizowali opiekunowie grupy.

W minionym tygodniu dzieci przebywające na półkoloniach w Caritasie w Działdowie odwiedziły Powiatową Komendę Policji w Działdowie.

Uczestnicy wraz z opiekunami wzięli udział w pogadance z miejscowymi policjantami w ramach Otwartych Jednostek Policji. Podczas spotkania dzieci pogłębiły wiedzę na temat zawodu policjanta, obejrzały film „Polska Policja” i zapoznały się z policyjnym sprzętem.

Uczestnicy spotkania zrobili sobie odciski palców, przymierzyli umundurowanie policjanta oddziałów prewencji, założyli policyjne czapeczki i kamizelki odblaskowe, a także sprawdzili działanie kajdanek.

Dzielnicowy z terenu miasta Działdowa rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji, zwrócił uwagę na zagrożenia występujące w miejscu zamieszkania, nad wodą, w lesie czy na drodze.

Policjantka ds. nieletnich i patologii przypomniała o konsekwencjach zachowania niezgodnego z obowiązującymi przepisami prawa czy normami społecznymi i apelowała o właściwe postępowanie. Ponadto policjanci wspomnieli o niebezpieczeństwach czyhających na użytkowników Internetu oraz o zagrożeniach związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych czy różnego rodzaju używkami.

Uczestnicy spotkania aktywnie uczestniczyli w spotkaniu chętnie odpowiadając na zadawane pytania.

kpp

	http://m.wm.pl/2019/08/orig/89-137331-569309.jpg

	http://m.wm.pl/2019/08/orig/89-137336-569310.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages