Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

O bezpieczeństwie na kolonii

2019-08-09 17:34:46 (ost. akt: 2019-08-09 08:40:20)

Tereny Warmii i Mazur, to wymarzone miejsce na wypoczynek letni, zwłaszcza dla miłośników lasów i jezior. To tu najczęściej przyjeżdżają osoby spragnione aktywnego wypoczynku, w tym osoby młode uczestniczące w koloniach i obozowiskach organizowanych w tej części Polski. By wypoczynek przebiegał spokojnie a dzieci czuły się bezpiecznie policjanci wspólnie z przedstawicielami stacji sanitarno-epidemiologicznych spotykają się z uczestnikami kolonii i przypominają o właściwym zachowaniu m.in. nad wodą, w lesie i na drodze.

W ostatnich dniach w Lidzbarku w powiecie działdowskim policjantka ds. profilaktyki razem z przedstawicielkami sanepidu z Działdowa przeprowadziły kontrole miejsc wypoczynku i spotkania z uczestnikami kolonii na terenie ośrodków wczasowych „Lech” i „Danusia II”.

Panie spotkały się z orkiestrami z Goleszyna i Słupna oraz z gimnastyczkami ze Swarzędza i piłkarzami z Karczewa i rozmawiały na temat występujących zagrożeń, sposobów ich unikania oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach podczas letniego wypoczynku nad wodą, w lesie, na drodze, ale również w miejscu zamieszkania.

Biorąc pod uwagę fakt, że w czasie wakacji znacznie wzrasta natężenie innych zagrożeń godzących w bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zarówno w trakcie spędzania wolnego czasu w domu (z uwzględnieniem zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu), jak i na świeżym powietrzu (między innymi wynikających z używania narkotyków, dopalaczy, alkoholu oraz innych zachowań ryzykownych) panie uczulały przed pochopnym podejmowaniem nieprzemyślanych decyzji i unikaniem zachowań ryzykownych celem zapobieżenia ewentualnemu niebezpieczeństwu.

Przedstawicielka sanepidu zwróciła m.in. uwagę na zagrożenia chorobami przenoszonymi przez owady, gryzonie i zwierzęta leśne, ze szczególnym uwzględnieniem kleszczy. Policjantka przypomniała o przepisach dotyczących rowerzystów i poruszających się hulajnogami oraz przestrzegała przed sięganiem po różnego rodzaju środki i używki niewiadomego pochodzenia, zwłaszcza od osób obcych, przygodnych znajomych itp.

Uczestnikom spotkań przypomniano o przestrzeganiu regulaminów pobytu w ośrodkach wczasowych i na kąpieliskach oraz bezpieczeństwie podczas wypoczynku na wodzie i nad wodą.

Dzieci uczestniczyły w konkursie wiedzy o zdrowiu i bezpiecznym zachowaniu m.in w ruchu drogowym utrwalając sobie właściwe zasady i postawy postępowania. Najaktywniejsi otrzymali nagrody i drobne upominki, m.in. z logo akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

kpp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages