Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Bezpieczny przejazd

2019-08-13 09:15:16 (ost. akt: 2019-08-13 09:06:36)

Autor zdjęcia: kpp

"Bezpieczny Przejazd", „Bezpieczny piątek” projekt dla bezpieczeństwa na przejazdach w powiecie działdowskim Powrót Generuj PDF Drukuj Działdowscy policjanci wraz z pracownikami Polskich Kolei Państwowych i Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania "Bezpieczny Piątek” w ramach akcji „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko" na przejeździe kolejowym w Żabinach w gminie Rybno.

W miniony piątek funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie wspólnie z pracownikami Polskich Kolei Państwowych oraz funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania „Bezpieczny Piątek” prowadzonego w ramach akcji „Bezpieczny Przejazd - Szlaban na ryzyko”.

Służby prowadziły kontrole przekraczających przejazd kolejowy nr 009 166 476 w Żabinach. Projekt ma na celu eliminację negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych oraz korzystania z „dzikich przejść”.

Zamierzeniem działań jest również kształtowanie właściwego zachowania i utrwalanie postaw społecznie pożądanych oraz podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. W konsekwencji ma to ograniczyć liczbę wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych.

Podczas piątkowych działań kierowcy i piesi otrzymywali ulotki informacyjno-edukacyjne propagujące bezpieczne zachowania na drodze, szczególnie w rejonie przejazdów kolejowo-drogowych i podczas ich przekraczania.

Biorący udział w działaniach przekazali ulotki informacyjne 20 kierującym pojazdami, 10 pieszym i pouczyli 3 osoby.

kpp

	http://m.wm.pl/2019/08/orig/89-137969-570187.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tr #2778257 | 5.172.*.* 18 sie 2019 09:51

    A tego z dxialdowa nie było co go NIKt w pracy nie lubi co pisze donosy i sam zre

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages