Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Niebezpieczny weekend

2019-08-13 19:15:50 (ost. akt: 2019-08-13 12:05:20)

Autor zdjęcia: policja.pl

Niebezpieczne zdarzenia drogowe na drogach powiatu działdowskiego.

W piątek 9 sierpnia w Działdowie na ul. Wolności doszło do groźnego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i dziecka. Obecni na miejscu zdarzenia policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący osobowym VW mieszkaniec gminy Lipowiec, cofając uderzył w rower, którym jechał siedmiolatek.

Na szczęście dziecko bezpośrednio przed zderzeniem zeskoczyło z roweru, dzięki czemu uniknęło uderzenia. Kierującego autem policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

W sobotę patrol ruchu drogowego w miejscowości Pożary (gm. Działdowo) zatrzymał do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Junak.

Jednośladem kierował 15-letni mieszkaniec gminy Działdowo, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci motorower przekazali ojcu 15-latka, którego za udostępnienie motoroweru osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania ukarali mandatem karnym. Wobec nieletniego sporządzono dokumentację do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie decyzje w jego sprawie.

Także w sobotę na jednej z ulic patrol prewencji z Działdowa zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Audi. Mieszkaniec gminy kierował samochodem z promilami w organizmie. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i zatrzymali mu prawo jazdy. Z kolei w niedzielny ranek na ul. Jagiełły patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę.

To mieszkaniec Działdowa, którego badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W miejscowości Przełęk w gminie Płośnica patrol prewencji z Lidzbarka ujawnił nietrzeźwego rowerzystę. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Płośnica jechał rowerem i przewrócił się do przydrożnego rowu. 44-latek miał przeszło 3 promile alkoholu w organizmie. Również w gminie Płośnica policjanci działdowskiej drogówki ujawnili motorowerzystę po alkoholu.

Mężczyzna przejeżdżał przez miejscowość Gródki, gdy został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. To 51-letni mieszkaniec gminy Działdowo, który poruszał się drogą wojewódzką nr 544 kierując motorowerem marki Keeway. W tym przypadku przeprowadzone badanie stanu trzeźwości motorowerzysty wykazało, że pił wcześniej alkohol.

W niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Cibórz w gminie Lidzbark doszło do uszkodzenia słupa oświetleniowego przez kierującą oplem.

Obecny na miejscu zdarzenia patrol policji z Lidzbarka ustalił, że kierująca pojazdem marki Opel Corsa mieszkanka powiatu żuromińskiego nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, wyjechała z ronda i uderzyła w przydrożny słup oświetleniowy. Kobieta była trzeźwa. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a kobietę ukarali mandatem i punktami karnymi. Natomiast policjanci działdowskiej drogówki wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednej z ulic w Działdowie.

Na miejscu okazało się, że kierująca samochodem osobowym marki Citroen mieszkanka Działdowa, wykonując nieprawidłowo manewr cofania uderzyła w samochód osobowy marki Skoda.

Kierującą citroenem policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi. Podobnie w Lidzbarku na jednej z ulic mieszkaniec gminy Lidzbark kierując pojazdem marki VW Passat nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru cofania przy wyjeździe z parkingu na jezdnię i uderzył w pojazd marki Fiat Grande Punto. Również w tym przypadku sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

kpp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages