V-ce Mistrzyni Świata Taekwondo z Lidzbarka

2019-08-26 13:22:31(ost. akt: 2019-08-26 07:25:15)

Autor zdjęcia: um Lidzbark

Od 9 – 11 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Świata Taekwon-do w Foz do Iguasu w Brazylii, w których udział wzięło ponad 1000 zawodników z całego świata.
Wśród zawodników znalazła się również mieszkanka Lidzbarka, Kinga Nowińska, która była reprezentantką Polskiej Federacji Taekwon-do. W Mistrzostwach Świata brali udział m. in. z Argentyny, Brazylii, Paragwaju, Kanady, USA, Etiopii, RPA, Boliwii, Nowej Zelandii, Australii, Walii, Norwegii i oczywiście z Polski.

Drużyna narodowa Polskiej Federacji Taekwon-do liczyła ponad 30 zawodników z wszystkich kategorii. Łącznie zdobyła 36 medali dla Polski.

Kinga w formie walk light-contact wywalczyła II miejsce i zdobyła dla Polski srebrny medal oraz dodatkowo w konkurencji drużynowych układów formalnych wraz z koleżankami zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal.