Piątek, 18 września 2020. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Wciągnęły kobietę do rowu i brutalnie pogryzły. Jest wyrok!

2019-08-30 10:09:57 (ost. akt: 2019-08-30 10:37:14)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i kara grzywny za nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innej osoby poprzez nie zapewnienie właściwego nadzoru nad psami to wyrok, który usłyszał 55-letni mieszkaniec Działdowa. To finał sprawy sprzed czterech lat.

7 lipca 2015r. na trasie Prusinowo-Gnojno w powiecie działdowski 58-letnia wówczas mieszkanka powiatu działdowskiego przejeżdżała rowerem w drodze na jagody, gdy w pewnym momencie dobiegły do niej trzy psy.

Psy rasy owczarek niemiecki zaatakowały kobietę wciągając ją do rowu i powodując u niej liczne rany kąsane nóg, pośladków, rąk i twarzy.

Na pomoc kobiecie przyszły osoby przejeżdżające w tym miejscu samochodem, które zauważyły leżący przy drodze rower. Wezwali oni pomoc medyczną, a następnie powiadomiono policję.

Policjanci ustalili właściciela psów, którym okazał się 55-letni mieszkaniec Działdowa. Mężczyzna niedaleko miejsca zdarzenia posiada nieruchomość, z której to miały z niewiadomych powodów oddalić się psy.

W toku prowadzonego postępowania sąd uznał mężczyznę winnym nieumyślnego spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu kobiety, a w konsekwencji poniesienia odpowiedzialności za ciężki uszczerbek na zdrowiu kobiety, który kobieta odniosła na skutek doznanych obrażeń i w przebiegu ich leczenia.

W sierpniu br. po złożonej apelacji od wyroku Sądu Rejonowego w Działdowie Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i karę grzywny wobec właściciela psów.

Policja przypomina, że za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia za wszelkie wyrządzone przez zwierzę szkody odpowiedzialność ponosi jego właściciel.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do 4 lata #2784360 | 89.228.*.* 31 sie 2019 11:45

  A co ty chcesz ułomku od PISU ??? Wyroki wydaje twoja niezależna niezłomna STARA KASTA która obroniona została przez twoich Timmermansów i POlityczne popychadła oraz inne KODowe wiosny , razmy i tym podobne nowoczesne rumuny. To obraz tej "PRAWORZADNOŚCI" do jakiej się modlisz. Zwykła biedna kobieta ciężko poraniona ,ale biedna i zwykła to sama sobie winna wobec pewnie wpływowego właściciela którego pieski pewnie znów sobie harcują po drogach . Ale jakby co to KONSTYTUCJA KONSTYTUCJA KONSTYTUCJA czyli wszystko bez zmian , twoja stara ukochana KASTA i "praworządność" na miare twoich najlepszych wzorców czego sie PIS czepiasz skoro nic nie mogli zmienić ZOSTAŁO TAK JAK BYŁO powinieneś być chyba zadowolony

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ?? #2784356 | 89.228.*.* 31 sie 2019 11:39

   Ale jakby co to jest KONSTYTUCJA i tam chyba jest jak byk napisane że prawa psa są wysoko ponad prawami ludzi ? tak przynajmniej przekonują chyba ci co w obronie tej mitycznej "konstytucji" podskakują

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. farsa nie wyrok #2784355 | 89.228.*.* 31 sie 2019 11:37

   Takie wyroki do FARSA dlatego takie ataki się powtarzają. Za atak agresywnego zwierzęcia i takie obrażenia właściciel powinien dostać od 5 do 15 lat bezwzględnego więzienia za kratami od 50 tys. grzywny i z pół miliona odszkodowania na leczenie , operacje , rehabilitacje ... tak byloby w cywilizowanym kraju państwa w prawa a nie królestwie obłuda i zakłamania gdzie skika się z napisami konstytucja

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Dziwnie łagodny ten wyrok #2784158 | 95.90.*.* 30 sie 2019 19:25

   Rozumiem, że psy zostały uśpione, dlaczego nic o tym nie pisze. W jakiej wysokości jest zadośćuczynienie - 300 tys zł, czy 3 mln zł? Bo 300 tys uważam za kwotę znacznie zaniżoną w stosunku do uszczerbku na zdrowiu. Dlaczego kobiecie nie przyznano dożywotniej renty z kieszeni właściciela psów. Jakiś dziwny dla mnie ten wyrok. Odnoszę wrażenie, jakby psy i ich właściciel byli chronieni, a nie kobieta. Czy sąd w ogóle rozumie co się zdarzyło, bo odnoszę wrażenie, że nie do końca.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Ja #2784053 | 31.0.*.* 30 sie 2019 15:31

    Za ucieczkę psów rok na trzy w zawieszeniu nieumyślne. Praca 8 Ukraińców bez zezwoleń grzywna 2000 tyś.Przeciez to sąd w Działkowe.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (19)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages