Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Trwa remont ulicy Boya-Żeleńskiego

2019-09-04 11:18:17 (ost. akt: 2019-09-04 11:20:30)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Trwa remont jednej z najbardziej zniszczonych ulic na terenie miasta. Mowa tu o ulicy Boya-Żeleńskiego, na modernizację której udało się wygospodarować 700 tys. zł.

– Trwa remont ulicy Boya-Żeleńskiego, ulicy, która po oddaniu do użytku wiaduktu na ul. Małłka i Lidzbarskiej, przejęła cały ruch mieszkańców z dróg wojewódzkich, zjeżdżających do centrum handlowego przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie – mówi burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński.

Prace są zaawansowane. Zostały już wykonane praktycznie wszystkie prace ziemne, polegające na położeniu kanalizacji deszczowej.

— Przypomnę, wcześniej tej kanalizacji nie było i miasto było zalewane przez wody opadowe. Został ułożony kolektor ciepłowniczy, który będzie łączył kotłownię przy ul. Nidzickiej z kotłownią przy ul. Polnej. A przy okazji będzie zasilał bloki przy ul. Pocztowej. Został ułożony kanał teletechniczny pod światłowód i monitoring miejski. W tym momencie układane są krawężniki, chodniki, wymieniana jest podbudowa i mam nadzieje, że prace zostaną zakończone zgodnie z harmonogramem. Jeżeli będzie poślizg, to nieduży i już niebawem będziemy się cieszyć nową nawierzchnią. Jestem przekonany, że mieszkańcy będą zadowoleni tak, jak są zadowoleni z inwestycji, które udało nam się wykonać w latach poprzednich — zaznacza Grzegorz Mrowiński.

Remont tego ciągu komunikacyjnego to kolejny etap rewitalizacji starego miasta.

mo, mcz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages