Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Praktyczne Panie z Brodowa

2019-09-19 18:00:00 (ost. akt: 2019-09-13 09:59:49)

Koło Gospodyń Wiejskich Praktyczne Panie z Brodowa zostało zarejestrowane 10 grudnia 2018 roku w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Działdowie.

W okresie od 2015 do 2018 roku Panie działały jako grupa wsparcia pomagając sołtysowi Michałowi Szczęśniak. W sierpniu 2017 roku zajęły II miejsce na Festiwalu Wieprzowiny podczas Dni Działdowa.

Brały udział w dożynkach gminnych, przygotowując stanowiska i wieńce. W 2018 roku zajęły I miejsce na najładniejszy wieniec w powiatowych dożynkach w Płośnicy, dzięki temu mogły zaprezentować go na Wojewódzkich Dożynkach w Olsztynku. Koło kultywuje lokalny patriotyzm organizując uroczystości związane z rocznicą urodzin i śmierci Karola Małłka, świętowało 100-lecie odzyskania niepodległości. Członkinie koła celebrują Wigilię, Noc Kupały, Święto Pączka.

Z okazji święta 3 maja zorganizowały Magiczną Noc w stylu lat 60/70. Po zarejestrowaniu w Agencji Panie otrzymały dofinansowanie z budżetu państwa, które przeznaczyły na integracyjną wycieczkę do Mazurolandii. W sierpniu koło brało udział w szkoleniu ,,Lokalne, regionalne, tradycyjne szansą dla KGW’’ w Olsztynie i zaprezentowało się na dożynkach parafialnych w Filicach. Łączy ze sobą tradycję, doświadczenie z nowoczesnym spojrzeniem na świat. Obecnie liczy 14 osób. Przewodnicząca jest Małgorzata Osak.

Magdalena Osak

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages