Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Narodowe czytanie w Gminie Płośnica

2019-09-12 16:00:17 (ost. akt: 2019-09-12 10:17:09)

Autor zdjęcia: Gmina Płośnica

W środę (11 września) na skwerze w Płośnicy, mieszkańcy gminy odczytali polskie nowele wybrane przez Parę Prezydencką na tegoroczną edycję Narodowego Czytania.

Narodowe czytanie poprowadziła i przygotowała Pani Ewa Józefowicz Zastępca Dyr. GCKiB w Płośnicy. W gronie osób czytających znaleźli się: Wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski, Radny Michał Breski, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg Zarembiny z Płośnicy, Pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płośnicy, członkinie Działdowskiej Kuźni Słowa i lokalne poetki, młodzież i seniorzy oraz pracownicy GCKiB m.in Pani Aneta Rozentalska. Ponadto w czytaniu wzięło udział wielu mieszkańców gminy Płośnica.
Zebranym bardzo spodobała się otwarta forma tegorocznej akcji. Wszyscy ze wzruszeniem i zadumą wsłuchiwali się w odczytywane fragmenty. Jak powiedział Wójt Gminy są one częścią naszej Narodowej historii, bo dotykają często wątków bolesnych i trudnych w dziejach naszego kraju. Są również częścią częścią każdego z nas, bo ich treść przypomniała nam czas, kiedy te nowele były przez nas czytane w szkole.
IP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages