Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Przedszkolaki z wizytą w komendzie

2019-09-13 10:07:16 (ost. akt: 2019-09-13 10:08:46)

Autor zdjęcia: kpp Działdowo

Czapki, kask, kajdanki, tarcza do zatrzymywania pojazdów, kamizelki i sprzęt do pobierania odcisków palców to tylko część z atrakcji, które czekały na dzieci, które przyszły z wizytą do komendy powiatowej policji w Działdowie. Przedszkolaki odwiedziły komendę w ramach Otwartych Jednostek Policji.

Przedszkolaki z Przedszkola nr 4 w Działdowie zawitały do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie w ramach programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte Jednostki Policji”. 5 i 6 –latki spotkały się z policjantkami i rozmawiały m.in. o bezpiecznej drodze do szkoły, bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w tym właściwym zachowaniu podczas przechodzenia przez jezdnię na pasach z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe do służb ratunkowych i dowiedziały jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Policjantka ds. nieletnich i patologii omówiła zasady bezpiecznego zachowania się w przedszkolu, w domu, na placu zabaw i na wypadek spotkania z osobą obcą. Ponadto dzieciom zwrócono uwagę na biegające luzem bezpańskie koty czy psy i zachowanie ostrożności w kontakcie z tymi zwierzętami.

Dzieci miały okazję zapoznać się z policyjnym sprzętem, zrobić sobie odciski palców czy przymierzyć policyjne czapeczki, kamizelki i kask ochronny policjanta oddziałów prewencji.

Policjantki przekazały dzieciom kolorowanki związane z omawianą tematyką i „10 zasad bezpieczeństwa”.

kpp Działdowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages