Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Od porażki w szkole do sukcesu w życiu

2019-09-30 19:00:00 (ost. akt: 2019-09-29 09:57:16)

Akademia Przyszłości od 2003 roku przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Działa w 24 miastach w całej Polsce. Niedługo na pomoc w nauce będą mogły liczyć także dzieci z powiatu działdowskiego.

Akademia Przyszłości to nowatorski program edukacyjny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. Nauczyciele, którzy najlepiej znają swoich podopiecznych wskazują wolontariuszom uczniów, którzy mają problemy w nauce. — Następnie my przeprowadzamy rekrutację. Sprawdzamy czy problemy, które ma dziecko jesteśmy w stanie przełamać, czy damy radę — mówi Kamila Świniarska-lider regionu.

Zgodnie ze statystykami zamieszczonymi na stronie Akademii Przyszłości, wśród dzieci obejmowanych pomocą: 64% dzieci nie ma wiary we własne możliwości, 61% dzieci ma niskie wyniki w nauce, 59% dzieci nie korzysta z wycieczek szkolnych, 58% dzieci ma trudności z czytaniem, pisaniem, 9% powtarza klasę, a 14% jest zagrożonych tą sytuacją. Dzięki udziale w Akademii Przyszłości dzieci poprawiają swoje wyniki w nauce, chcą się uczyć, są w stanie zdefiniować swoje mocne strony.

— Motywujemy dzieci i przygotowujemy je do dorosłego życia. Nie zmieniamy ich świata, nie usuwamy przeszkód z drogi, ale uczymy, jak sobie w tym świecie radzić — zaznacza Kamila Świniarska. Podopieczni akademii są motywowani, wspólnie z tutorem opracowują zasady współpracy. Na jedno dziecko przypada jeden wolontariusz, który nie tylko pomaga podopiecznemu w nauce, ale przede wszystkim wzmacnia jego samoocenę. Po każdych zajęciach wolontariusz wpisuje osiągnięcia swojego ucznia do Indeksu Sukcesów.

— Pomagamy dzieciom, które mimo młodego wieku, mają za sobą trudną historię. Dzieciom, które potrzebują nie tyle rzeczy, co człowieka. Tym kimś staje się dla dziecka wolontariusz, który na cotygodniowych, indywidualnych zajęciach pomaga mu uwierzyć w siebie pokonując z nim szkolne problemy. Wolontariusz sam kieruje pracą z dzieckiem i kieruje nią w taki sposób, by dziecko ze spotkania na spotkanie czuło się pewniej i silniej w swojej skórze — wyjaśnia Kamila Świniarska.

W Działdowie działa póki co niewielka grupa wolontariuszy. Jest także wybrany lider. — Ale im więcej chętnych osób zgłosi się do pomocy, tym większej liczbie dzieci będziemy mogli pomóc. Udział w Akademii to nie tylko korzyści dla małych studentów, ale również dla wolontariuszy, którzy są częścią zmiany drugiego człowieka, mają na nią realny wpływ. Mogą również nabyć umiejętności cenione na rynku pracy - zarządzanie sobą, praca w grupie. Dlatego gorąco zachęcamy do współpracy — mówi Kamila Świniarska.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages