Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Mamy dość niszczenia dróg!

2019-10-01 16:00:00 (ost. akt: 2019-10-01 13:16:24)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Z naszą redakcją skontaktował się Edmund Gajek- sołtys miejscowości Żabiny (gmina Rybno) z prośbą o nagłośnienie tematu niszczonych dróg przez samochody ciężarowe.

Trwa remont drogi wojewódzkiej Dębień-Rybno oraz przebudowa drogi w miejscowości Żabiny. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z przebiegu inwestycji.

— Trwa remont jednej drogi, a niszczone są wszystkie drogi wokół. Jest postawiony znak zakazu wjazdu pojazdów ciężarowych o masie przekraczającej 3,5 tony, a ciężarówki, cysterny cały czas jeżdżą, niszczą drogi, chodniki, studzienki. Mieszkańcy tyle czekali na tę inwestycję, a teraz zastanawiamy się po co to robią. Mamy dość. Ludzie naprawdę już nie chcą nowej drogi — mówi sołtys.

Mężczyzna sprawę zgłosił w Komendzie Powiatowej Policji w Działdowie. Policjanci obiecali, że będą prowadzili wzmożone kontrole w tym miejscu. — Policjanci prowadzą kontrole, a kierujący, którzy nie przestrzegają zasad ruchu drogowego i łamią zakazy wjazdu karani są mandatami karnymi — wyjaśnia sierż. szt. Justyna Nowicka- oficer prasowy KPP Działdowo.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gardus #2800034 | 85.17.*.* 5 paź 2019 18:57

  Pękający asfalt to wina partackiego wykonawstwa. Asfalt kładzony na warstwę humusu zawsze będzie się kruszył. Brak dobrej podbudowy szerszej na 0,5 m poza pasem jezdnym to obraz wszystkich spapranych dróg przez budowniczych.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages