Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Zapraszamy na Pomarańczową Niedzielę

2019-09-27 09:35:00 (ost. akt: 2019-09-27 14:12:46)
Finałowym punktem naszych obchodów będzie, 29 września Pomarańczowa Niedziela

Finałowym punktem naszych obchodów będzie, 29 września Pomarańczowa Niedziela

Autor zdjęcia: IP

Od 23 do 29 września obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Cittaslow. Jak co roku działdowskie przedszkola i szkoły przygotowały szereg zajęć przybliżających dzieci i młodzieży idee ruchu Miast Dobrego Życia.

Finałowym punktem naszych obchodów będzie, 29 września, POMARAŃCZOWA NIEDZIELA, czyli warsztaty, animacje, stoiska sprzedażowe i edukacyjne oraz występy artystyczne w parku HDK. W organizację wydarzenia zaangażowały się miejskie instytucje kultury, szkoły i przedszkola, a także organizacje pozarządowe.

Przestrzeń imprezy zostanie podzielona na pięć stref tematycznych pełnych atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Strefę eko-zdrowie wypełnią stanowiska tematyczne: Matka natura, Tajemnice ziół oraz Zdrowie, stoiska edukacyjne PCK, Stowarzyszenia „Wolność od Strachu” i Szlachetnej Paczki oraz zabawy i animacje prowadzone przez Działdowskie Centrum Caritas oraz Szkołę Podstawową nr 1.

W strefie historycznej znajdą się animacje rycerskie przygotowane przez Działdowskie Bractwo Rycerskie, wystawy tematyczne Stowarzyszenia Kościół Chrystusowy w Polsce, stoisko sprzedażowe Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej, kącik czytania bajek i legend Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa, natomiast konkursy i zajęcia plastyczne poprowadzi Miejska Biblioteka Publiczna.

W strefie rękodzieła znajdziemy warsztaty lepienia z gliny oraz pracy na kole garncarskim, owocową grę interaktywną prowadzoną przez Miejską Bibliotekę Publiczną, warsztaty plastyczne zorganizowane przez Zespół Szkół nr 2 oraz stoiska sprzedażowe Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i lokalnych producentów rękodzieła.
Strefa ruchu to atrakcje Akademii cyrkowej (chodzenie na szczudłach, akrobatyka, żonglerka, itp.), warsztaty taneczne prowadzone przez Fresh Flow Dance Academy, zabawy i konkursy zręcznościowe zorganizowane przez ZHP Hufiec Działdowo i Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych.

W strefie artystycznej (na scenie) wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej, Przedszkola nr 5, Szkoły Podstawowej nr 3, Fresh Flow Dance Academy oraz zespół muzyczny Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych.

Degustację w postaci bufetu ziołowego przygotuje Zespół Szkół w Malinowie.
W tym samym dniu MOSiR Działdowo zaprasza na kolejną edycję Jesiennego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który zakończy się losowaniem nagród podczas festynu w parku.
POMARAŃCZOWA NIEDZIELA odbędzie się 29 września w godz. 13.00 – 17.00 w parku HDK, ul. Wolności. W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.

(IP)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages