Najlepszy kierownik rewiru dzielnicowych z Działdowa

2019-09-30 11:48:00(ost. akt: 2019-09-30 11:48:17)

Autor zdjęcia: mat.KWP

Za nami eliminacje wojewódzkie XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019” dla dzielnicowych i kierowników rewirów dzielnicowych. Pierwsze dwa miejsca na podium zajęli dzielnicowi ze Szczytna, natomiast najlepszym wśród kierowników okazał się asp. szt. Tomasz Gawryński z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.
26 i 27 września w obiektach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zostały przeprowadzone wojewódzkie eliminacje dzielnicowych jednostek Policji garnizonu warmińsko – mazurskiego. Najlepsi policjanci będą brali udział w XII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019” dla dzielnicowych i kierowników rewirów dzielnicowych.

Jak co roku dzielnicowi i ich kierownicy w celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności, a tym samym realizowanych zadań przez dzielnicowych i ich przełożonych, biorą udział w zawodach, już drugi raz do rywalizacji włączono kierowników rewirów dzielnicowych.

Organizowane zawody są m.in. formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego i kierownika rewiru dzielnicowych. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

I stopień zawodów dla dzielnicowych – etap powiatowy, został przeprowadzony na przełomie maja i czerwca br. we wszystkich 19 komendach miejskich/powiatowych Policji województwa warmińsko – mazurskiego, w ramach którego, na podstawie przeprowadzonego testu wiedzy – składającego się z 40 pytań, wyłoniono po dwóch najlepszych dzielnicowych.

Łącznie do wojewódzkiego etapu zawodów zakwalifikowało się 38 dzielnicowych - po dwóch najlepszych policjantów z każdej KMP i KPP województwa.

Natomiast w wojewódzkich eliminacjach mają obowiązek brać udział wszyscy kierownicy rewirów dzielnicowych. Takich stanowisk w województwie jest 15.

Eliminacje wojewódzkie mają na celu wyłonienie 2 najlepszych policjantów dzielnicowych i 1 kierownika rewiru dzielnicowych, którzy będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskich zawodów, które odbędą się od 22 do 25 października br. w Szkole Policji w Katowicach, gdzie zostanie wyłoniony najlepszy dzielnicowy i kierownik rewiru w kraju.

W tym roku, w ramach etapu wojewódzkiego, zakwalifikowani dzielnicowi rywalizowali między sobą 26 września. w czterech konkurencjach:

1) test wiedzy policyjnej - obejmujący problematykę z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej, ukierunkowaną na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną,

2)pierwsza pomoc medyczna - polegająca na zaprezentowanie praktycznych
umiejętności ratowania życia człowieka,

3) strzelanie - polegające na oddaniu 12 strzałów do 2 tarcz (z dobiegiem 35 m, z wyminą magazynka, w postawie stojącej i klęczącej),

4) symulacja przyjęcie interesanta - polegająca na właściwym rozwiązaniu zgłoszonej przez interesanta sytuacji problemowej - obejmuję problematykę z zakresu prewencji, prawa oraz psychologii.

Poniżej prezentujemy klasyfikację generalną zawodów o tytuł najlepszego dzielnicowego Warmii i Mazur 2019 roku:

I miejsce i tytuł najlepszego dzielnicowego zdobył mł. asp. Grzegorz Licki z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

II miejsce zajął asp. Piotr Soliwoda również z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

III miejsce wywalczył Wojciech Jędrzejczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie

Jeśli chodzi o test wiedzy najlepszym okazał się asp. Piotr Soliwoda ze Szczytna, pierwszej pomocy najlepiej udzielał sierżant sztabowy Grzegorz Miłocki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, najcelniej strzelał mł. asp. Jacek Sierpiński z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, a w konkurencji symulacji przyjęcia interesanta bezkonkurencyjnym okazał się mł. asp. Grzegorz Licki ze Szczytna.

Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się tego samego dnia około godziny 18.00
w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, w trakcie którego zostały wręczone nagrody pieniężne, a dla zwycięzcy tego etapu zawodów został wręczony Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za zajęcie I miejsca w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Ponadto Warmińsko – Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie ufundował:

- dla laureatów I, II i III miejsca zawodów – teczki na dokumenty,

- dla zwycięzców poszczególnych 4 konkurencji zawodów – szklane okolicznościowe statuetki.

Następnego dnia rywalizowali kierownicy dzielnicowych w 3 konkurencjach:

1) teście wiedzy policyjnej

2) pierwszej pomocy medycznej

3) strzelaniu.

I miejsce i tytuł najlepszego kierownika dzielnicowego zdobył asp. szt. Tomasz Gawryński z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie

II miejsce zajął asp. szt. Sylwester Rosół z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

III miejsce wywalczył asp. Marek Olszewski z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Tym samym wyłoniono najlepszych kierowników rewirów dzielnicowych, którym wręczono nagrody pieniężne. Zwycięzcy został wręczony Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za zajęcie
I miejsca w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Kierowników Rewirów Dzielnicowych.

Warmińsko – Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie także dla zwycięzców tych zawodów ufundował: