Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

"Plac wstydu" będzie wizytówką miasta?

2019-10-10 14:33:00 (ost. akt: 2019-10-10 14:34:42)

Autor zdjęcia: Katarzyna Wiśniewska

2 października odbyła się XI sesja Rady Miasta Działdowo. Podczas obrad radni dyskutowali głównie o zagospodarowaniu przestrzennym Działdowa.

Mieszkańcy naszego miasta nie mogą doczekać się informacji dotyczących budowy basenu. Burmistrz Grzegorz Mrowiński rozważnie podchodzi do tego przedsięwzięcia. Nie znaczy to jednak, że możemy zapomnieć o takiej atrakcji w Działdowie.

— Niektóre gminy dokładają nawet milion złotych do utrzymania basenu. My rozpoczęliśmy od analizy przedinwestycyjnej. Wiedząc, jakimi zasobami finansowymi dysponujemy możemy utworzyć prognozę – mówił burmistrz. Analizę przedsięwzięcia przedstawił Leszek Kraszewski. Zawierała ona przede wszystkim: parametry wyjściowe, zagospodarowanie terenu, koszty realizacji projektu, przykładowe przetargi, rentowność pływalni.

Gdy Rada Miasta przeszła do uchwały o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przedstawiciele firmy PKS Mława chcieli negocjować w sprawie należącego do nich terenu.

— Miasto jest zainteresowane parkingiem czy rewitalizacją terenu? Mamy inwestora, który chce zachować funkcję transportową oraz zurbanizować to miejsce. Najlepsze rozwiązanie to współpraca między nami, miastem, a inwestorem — powiedział przedstawiciel PKS Mława. Nie ujawnił on jednak inwestora ani dokładnych planów dotyczących tego miejsca.

— Plac manewrowy PKS jest placem wstydu. Proponowaliśmy, by usiąść do rozmów z państwem, uzgodnić co my chcemy, co państwo chcą. Pokiwaliście głowami, mieliście się odezwać i nic z tego nie powstało. Przez 5 lat mojej kadencji na tym terenie nic się nie dzieje, dziury, niekoszony trawnik. Ile możemy czekać? Podjęliśmy takie działania, żeby to miejsce stało się wizytówką, a nie terenem wstydu. Jest już za późno, wysyłaliśmy pisma do państwa, chcieliśmy tylko poważnego traktowania — odpowiedział Grzegorz Mrowiński. Rada Miasta pozytywnie rozpatrzyła uchwałę zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.


Katarzyna Wiśniewska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czytelnik #2802895 | 83.31.*.* 11 paź 2019 08:50

  Sesja trwała 9 godzin a tu zaledwie kilka zdań.. gdzie szczegóły

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do "dzialdowiaka" #2802653 | 94.254.*.* 10 paź 2019 17:33

  Jaki tam z Ciebie działdowiak. Sformułowania typowe dla ludzi z "kongresówki" Nie napinaj się tak, bo Ci żyłka pęknie. Niech ktoś z rodziny,ziółek zaparzy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages