Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Uroczyste otwarcie Domu Pracy Twórców w Płośnicy

2019-10-04 13:31:28 (ost. akt: 2019-10-04 13:51:04)

Autor zdjęcia: Gmina Płośnica

Wczoraj (2 października) odbyło się uroczyste otwarcie Domu Pracy Twórców w Płośnicy. Zebrani usłyszeli historię budynku oraz podziwiali występy muzyczne lokalnych artystów.

W gronie zaproszonych gości znaleźli się m.in. Starosta Działdowski Pan Paweł Cieśliński, Wójt Gminy Działdowo Pan Mirosław Zieliński, Wójt Gminy Grunwald Pan Adam Szczepkowski, Dyrektor Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie Pan Piotr Żuchowski oraz lokalni artyści. Na uroczystość licznie przybyli również mieszkańcy Gminy Płośnica.

Podczas uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Płośnica Pan Krzysztof Groblewski, który opowiedział zebranym o historii budynku, w którym obecnie funkcjonować będzie Dom Pracy Twórców. Przedstawił również założenia projektu pn. „Dostosowanie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy do nowoczesnej działalności kulturalnej ukierunkowanej na działania kulturotwórcze w Domu Pracy Twórców” w ramach którego wykonano generalny remont i modernizację budynku – siedziby Domu Pracy Twórców przy ul. Dworcowej 50 w Płośnicy. Nie zabrakło również podziękowań osobom, które z zaangażowaniem brały udział w realizacji tego przedsięwzięcia.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Lokalni twórcy zachwycili zebranych gości. Wystąpili m.in. Piotr Komoszyński, zespół śpiewaczy „Echo” ze Skurpia oraz zespół Cantilena. Następnie zebrani mieli okazję zwiedzić
pomieszczenia Domu Pracy Twórców. Na koniec zaplanowano degustację lokalnych przysmaków.

Planowany całkowity koszt realizacji projektu wynosi 2 498 647,44 zł.
Kwota dofinansowania ze środków RPO Woj. W. – M. na lata 2014-2020: 1 898 896,22 zł
Środki własne Gminy Płośnica: 599 751,22 zł
Gmina Płośnica

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tfu #2799835 | 178.36.*.* 5 paź 2019 10:32

    Najmniej tam było autentycznych twórców.Sami wsiowi celabryci się lansowali.Vivat vipy rozsadzone w pierwszym rzędzie. Miało być ełropejsko a jest jak zwykle korea z odpustem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages