Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Nieuważni kierujący sprawcami kolizji

2019-10-07 10:07:25 (ost. akt: 2019-10-07 10:09:48)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzeń drogowych do których doszło na terenie miasta Działdowo. Przyczyną tych zdarzeń była nieuwaga kierujących pojazdami. Sprawców zdarzeń ukarano za spowodowane wykroczenia w ruchu drogowym.

Na parkingu pod jednym z przedszkoli w Działdowie kierujący pojazdem marki Audi A4 nie zachował należytej ostrożności podczas wyjazdu z parkingu i otarł swoim autem o drugi pojazd marki Audi A4. Sprawca zdarzenia, mieszkaniec Działdowa był trzeźwy. Obecny na miejscu patrol ruchu drogowego za spowodowanie kolizji ukarał mężczyznę mandatem i punktami karnymi.

Z kolei na skrzyżowaniu ulic Pileckiego z Lidzbarską doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol drogówki ustalił, że kierujący pojazdem marki Ford Focus nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Seat Ibiza doprowadzając do zderzenia pojazdów. Zarówno kierujący fordem mieszkaniec powiatu bialskiego, jak i poszkodowany w zdarzeniu mieszkaniec Olsztyna byli trzeźwi. Również w tym przypadku sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi. Z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne pojazdów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od obu uczestników zdarzenia.


Policja apeluje do uczestników ruchu drogowego o ostrożność, szczególnie teraz, gdy warunki pogodowe co chwila ulegają zmianie. Zarówno wczesnym rankiem, jak i w godzinach popołudniowych na drogach jest ciemno i widoczność jest znacznie ograniczona, co wymaga większej koncentracji ze strony kierujących pojazdami. Do tego dochodzą opady deszczu, które dodatkowo przyczyniają się do znacznego ograniczenia widoczności. Takie warunki nie służą szybkiej jeździe, a wręcz wymagają zdjęcia nogi z gazu i zmniejszenia prędkości, szczególnie w miejscach o słabej widoczności, w okolicy przejść dla pieszych, na skrzyżowaniach, w kompleksie leśnym, czy terenach niezabudowanych, gdzie droga jest nieoświetlona. Pamiętajmy, że jesień, to czas, gdzie oprócz opadów atmosferycznych, na drodze mogą pojawić się opadające z drzew liście czy gałęzie. One również mogą być utrudnieniem dla uczestników ruchu drogowego.

KPP Działdowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages