Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Zderzył się z łosiem

2019-10-18 09:49:52 (ost. akt: 2019-10-18 09:51:30)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

Mieszkaniec Niemiec uczestniczył w zdarzeniu drogowym z udziałem łosia. Zwierzę wybiegło na drogę w miejscowości Cibórz na drodze wojewódzkiej nr 544 w gminie Lidzbark wprost pod pojazd kierowany przez mężczyznę. Kierujący autem był trzeźwy.

Wczoraj w godzinach wieczornych na drodze wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Cibórz doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego pojazdem marki Mercedes i zwierzyny leśnej. Skierowany na zdarzenie patrol prewencji z Lidzbarka zastał na miejscu leżącego w rowie martwego łosia oraz leżący na boku poza drogą pojazd. Policjanci ustalili kierowcę pojazdu. To Polak mieszkający w Niemczech. Mężczyzna był trzeźwy i nie wymagał pomocy medycznej.

O zdarzeniu poinformowano Nadleśnictwo Lidzbark, które zobowiązało się do powiadomienia odpowiednich służb celem uprzątnięcia martwej zwierzyny.

Pamiętajmy, każdy kierowca wjeżdżając w teren leśny powinien pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz zwracaniu uwagi na znaki ostrzegawcze o dzikiej zwierzynie, gdyż w każdej chwili może wybiec nam na jezdnię zwierze leśne. Przede wszystkim powinniśmy zwolnić i uważnie obserwować drogę i jej otoczenie.

Pamiętajmy również, że gdy dojdzie do wypadku ze zwierzyną, nie należy pozostawiać potrąconego zwierzęcia samemu sobie. Zabezpieczmy miejsce takiego zdarzenia oraz wezwijmy policję.
KPP Działdowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. łoś #2806382 | 195.206.*.* 18 paź 2019 17:58

  Lasy nie grodzą swoich chodowli niech płacą wysokie odszkodowania za takie lekceważenie cudzego bezpieczeństwa. Jest to nagminne łamanie bezpieceństwa przez wolnobiegające zwierzęta na drogach. Niemiec wyciągnie op nadleśnictwa kilkadziesiąt tysięcy euro za wypadek .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Zwierzyny #2806225 | 37.248.*.* 18 paź 2019 12:57

   Łoś był trzeźwy?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages