Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Życie jest po to, żeby żyć!

2019-10-19 15:22:00 (ost. akt: 2019-10-19 15:34:30)

Autor zdjęcia: Katarzyna Wiśniewska

16 października odbył się jubileuszowy marsz Życia i Nadziei w Działdowie

Po raz 10. w październiku, miesiącu walki z rakiem, działdowskie Amazonki zorganizowały marsz różowej wstążki. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie. Na koniec marszu, pod  ZSZ nr 1 im. gen. Sylwestra Kaliskiego amazonki wypuściły do nieba różowe balony, które są symbolem życia i nadziei oraz białe balony, które symbolizują osoby, które odeszły.

Obchody umilała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna.

Po odśpiewaniu hymnu amazonek, Teresa Bartkowska-Furtak poprowadziła prelekcję na temat zapobiegania chorobom nowotworowym:

— W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć rodzinę, która chociażby nie otarła się o temat choroby nowotworowej. Pomimo postępu badań i wciąż idącej na przód medycyny rak ma się dobrze i zbiera swoje żniwo niszcząc nie tylko osoby chorujące, ale także ich najbliższych.

Rak nie liczy się z wiekiem, stanem posiadania, wykształceniem, czy jego brakiem, nie jest też przenoszony żadną drogą. Rakiem nie można się zarazić, lecz na raka każdy może zachorować. Badajcie się, by mieć pewność, że jesteście zdrowi, życie jest po to, żeby żyć — apelowała Teresa Bartkowska-Furtak.

Podczas uroczystości odbyło się wręczenie najwyższego odznaczenia, które amazonki przyznają za działania rzecz stowarzyszenia – Bursztynowy Łuk. Otrzymali je: dyrektor MDK Sławomir Rutkowski oraz zasłużona amazonka Teresa Bartkowska-Furtak.

Nie zapomniano podziękować również dyrektorowi ZSZ nr 1 Dariuszowi Chełmińskiemu, pracownikom oświaty i młodzieży za wsparcie i możliwość zorganizowania uroczystości.

W imieniu samorządowców powiatu działdowskiego burmistrz Grzegorz Mrowiński podziękował za zaproszenie oraz złożył życzenia Działdowskiemu Stowarzyszeniu Amazonek.

— Dziękujemy burmistrzowi za udostępnienie sali konferencyjnej na zamku. Dzięki nowej siedzibie działamy w bardziej komfortowych warunkach. Bardzo serdecznie dziękujemy za udostępnienie tego miejsca — mówiła prezes działdowskich Amazonek Genowefa Marciniak.

W dalszej części wyrecytowano sześć wierszy o tematyce chorób nowotworowych, które zostały wyróżnione w konkursie organizowanym przez stowarzyszenie.

Po części oficjalnej odbył się koncert zespołu wokalnego Musica In Via z Olsztyna.


Katarzyna Wiśniewska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages