Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Bus najechał na motorower

2019-10-20 15:20:18 (ost. akt: 2019-10-20 15:21:28)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum

Policjanci ruchu drogowego wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem kierującego busem i motorowerzysty oraz ujawnili kierowcę pojazdu czterokołowego tzw. Microcara, który kierował w stanie nietrzeźwości.

W miejscowości Filice w gminie Działdowo doszło do zdarzenia z udziałem busa i motorowerzysty. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego, który ustalił, że kierujący pojazdem marki Peugeot typu bus obywatel Ukrainy w wyniku nieprawidłowego manewru cofania najechał na unieruchomiony za nim motorower, którym kierował mieszkaniec gminy Działdowo. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Ten sam patrol ruchu drogowego w innej miejscowości w gminie Działdowo zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Microcara. Kierujący tzw. pojazdem czterokołowym innym poddany badaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że był nietrzeźwy. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. To 59-letni mieszkaniec gminy Płośnica. Mężczyzna już stracił dokument prawa jazdy, który zatrzymali mu interweniujący policjanci, a wkrótce czeka go jeszcze odpowiedzialność przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Prowadzenie pojazdu innego niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości grozi karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku czasu. Obligatoryjnie w obu tych przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

kpp Działdowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages