Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Młodzi, ambitni, zaangażowani!

2019-10-31 19:46:00 (ost. akt: 2019-10-31 21:34:33)
Chór Our Voice wraz z Danutą Czeczot prezentują zdobyte nagrody

Chór Our Voice wraz z Danutą Czeczot prezentują zdobyte nagrody

Autor zdjęcia: Katarzyna Wiśniewska

Młodzieżowy chór Our Voice tworzą młodzi, ambitni i zaangażowani ludzie. Pod przewodnictwem Danuty Czeczot cały czas rozwijają się i zdobywają wiele nagród. Ostatnio zdobyte Grand Prix dało im nominacje do prestiżowego konkursu.

Nasza redakcja odwiedziła chórzystów na pierwszej próbie po 39. Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. — Zwycięzcy sześciu konkursów chóralnych w Bydgoszczy, Rumi, Łodzi, Barczewie, Legnicy i Międzyzdrojach dostają nominację do Grand Prix Polskiej Chóralistyki w Poznaniu. Jest to bardzo prestiżowy konkurs. Nagrodę Grand Prix otrzymaliśmy w Bydgoszczy. Mamy z czego się cieszyć, bo to nasze największe osiągnięcie. To nasz wspólny sukces — mówi Danuta Czeczot.

Członkowie Our Voice są bardzo zmotywowani i zaangażowani w to, co robią, o czym może świadczyć fakt, że sami proponowali dodatkowe próby przed konkursem. Chórzyści wspominają z uśmiechem na twarzach przygotowania oraz sam konkurs.

— Co roku na festiwalu w Bydgoszczy, drugiego dnia jest organizowany koncert galowy, w którym angażowani są wszyscy chórzyści biorący udział w konkursie. My byliśmy przebrani za duszki, u niektórych wzbudziło to kontrowersję, ale większość chórów była zachwycona! Bardzo się wczuliśmy w rolę duchów (śmiech). To była świetna zabawa! — wspomina chórzystka Marta Ślizga.

— Przypomniał mi się piknik chóralny, gdzie wszystkie chóry mogły się zintegrować. Śpiewaliśmy razem, był też drobny konkurs, panie prowadzące były bardzo przyjazne. Piknik miał zapewnić nam dobrą zabawę i to zrobił. Było super — wspomina chórzystka Aleksandra. Choreografię przygotowały Julia Kwiatkowska i Patrycja Szczęsna. Mimo, że miały na to mało czasu poradziły sobie doskonale.

— W środę dostałam informację o choreografii, która ma być gotowa na sobotę. Byłam przerażona, a zarazem ciekawa, jak to wyjdzie. Z trzech zaproponowanych przez panią dyrygent choreografii, wybrałam wraz z Julką fragmenty, które nam się spodobały. Ćwiczyłyśmy na korytarzu, gdy odbywała się próba na sali. Pokazałyśmy pani Danucie co przygotowałyśmy, a ona nas pochwaliła, dostałyśmy "mega kopa" i motywację. Wtedy uspokoiłam się i wiedziałam, że wszystko wyjdzie i się uda — opowiada Patrycja Szczęsna.

W trakcie próby, na której mieliśmy zaszczyt być, chórzyści zostali bardzo mile zaskoczeni. Z inicjatywy rodziców, Stowarzyszenie Our Voice zorganizowało słodki poczęstunek oraz tort, aby pogratulować i uczcić sukces. Na celebrowanie zaproszono m.in. dyrektora ZS nr 1 Tomasza Nącia, Marię Kolaj, Jakuba Sontowskiego, Marcina Kasprowicza. Od początku próby czuć było przyjazną, wręcz rodzinną atmosferę.

Danuta Czeczot przedstawiła nagrody, które nasi chórzyści „wyśpiewali” na owym konkursie. Były nimi: Złoty Kamerton, główna nagroda - Grand Prix, Nagroda Specjalna Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Puchar Ministra Edukacji Narodowej, Nagroda Finansowa Ministra Edukacji Narodowej, nominacja do udziału w Konkursie Grand Prix Polskiej Chóralistyki w Poznaniu. Chór otrzymał również nagrodę rzeczową - pianino cyfrowe YAMAHA. Chóry oceniało jury w składzie: Krystyna Stańczak-Pałyga – przewodnicząca, prof. Dariusz Dyczewski, prof. Przemysław Pałka, prof. Janusz Stanecki, Marian Wiśniewski – sekretarz.


Katarzyna Wiśniewska
dzialdowo@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bc #2812708 | 31.0.*.* 1 lis 2019 13:09

    Mam talent do tvn?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages