Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Baseballiści Yankees Działdowo zakończyli sezon na IV miejscu w Bałtyckiej Lidze Baseballu

2019-10-29 13:30:24 (ost. akt: 2019-10-29 13:28:08)

W sobotę 19 października w Kutnie Yankeesi Działdowo rozegrali ostatni mecz sezonu, mecz o III miejsce w największej lidze w Polsce z drużyną Stali BIS Kutno.

Stalowcy to świeżo upieczony Mistrz Polski i Zdobywca Pucharu Polski .Początek meczu należał do działdowskiej drużyny, która radziła sobie bardzo dobrze prowadząc do 4 zmiany 7:3.Na pozycji miotacza występował Mateusz Banach, który nie pozwalał zawodnikom Kutna na zdobywanie punktów. Niestety w meczach o medale rozgrywano tylko jedno , ale 9 zmianowe spotkanie a do takiej walki nasza drużyna jeszcze nie była przyzwyczajona. Zmiana miotacza spowodowała, że inicjatywę przejęli gospodarze wygrywając mecz o brąz 18:7.

Tym samym Yankeesi uplasowali się na 4 miejscu wśród 17 drużyn BLB odnosząc 13 zwycięstw. Mimo wielu problemów sezon należał do udanych. W meczu o brąz w Bałtyckiej Lidze Baseballu 2019 zagrali: Damian Balicki, Paweł Karbowski , Maciej Wróblewski, Marcin Morawski, Mateusz Banach, Mikołaj Rojewski, Ricardo Santos, Daniel Gruszczyński, Michał Kempka, Igor Piotrowicz. W tym roku Yankeesi po raz kolejny zagrali w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajmując 4 miejsce / w półfinale wyeliminował Kutno!/, w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zajęli 3 miejsce. W sumie zdobyliśmy dla województwa 44 punkty.

To wszystko dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasta Działdowo, Starostwa Powiatowego i sponsorów.
Klasyfikacja końcowa Bałtyckiej Ligi Baseballu :
1. Dęby Osielsko
2. Piraci Władysławowo
3. Stal BIS Kutno
4. Yankees Działdowo
5. Dragons Warszawa
Rookie Goats Poznań
Kings Kraków
Barons Wrocław
9. Ravens Lublin
Silesia Rybnik
Centaury Warszawa
Rawa Katowice
13. Bielawa Kings
Titans Szczecin
Gepardy Żory
Jastrząb Jastrzębie Zdrój
Lisy Białystok

W przyszłym sezonie Bałtycka Liga Baseballu będzie liczyć ponad 20 drużyn, dojdą nowe ekipy m.in. Falcons Łódź, Demony Miejska Górka. Rozgrywki mają być połączone z ligą młodzieżową klubów uczestniczących w BLB. Teraz czeka młodych adeptów sezon halowy: Mistrzostwa Halowe Województwa, Turniej Mikołajkowy no i największy w Polsce turniej międzynarodowy , który w roku olimpijskim 2020 w marcu, będzie rozgrywany po raz 20 z udziałem 20 ekip!
IP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages