Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Kierowali pomimo alkoholu w organizmie

2019-10-30 09:00:12 (ost. akt: 2019-10-29 14:30:30)

Pomimo apeli życie pokazuje, że nie wszyscy kierujący są świadomi zagrożeń jakie mogą stworzyć nie tylko sobie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wypity alkohol - nawet w niewielkiej ilości - prowadzi zawsze do zaburzenia percepcji wzrokowej, ogranicza pole widzenia powodując błędną ocenę odległości i szybkości, które są tak ważne podczas prowadzenia pojazdu.

W Działdowie na ulicy Olsztyńskiej patrol prewencji ujawnił nietrzeźwego kierującego . 51-latek z gminy Kozłowo kierował samochodem osobowym marki Daewoo Matiz pomimo prawomocnego zakazu kierowania pojazdami. Do tego badanie stanu trzeźwości kierowcy podczas kontroli wykazało przeszło 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i sporządzili dokumentację do sądu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Lidzbarka podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Jabłonowo w gminie Lidzbark, ujawnili, że kierujący samochodem marki Opel Astra, 28-letni mieszkaniec gminy Płośnica, prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości – miał przeszło 2 promile alkoholu w organizmie i zarysował samochód marki VW Sharan na szkodę mieszkańca Żuromina. Kierującego oplem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji czeka odpowiedzialność przed sądem. Grozi mu kara finansowa, zakaz kierowania pojazdami i do 2 lat pozbawienia wolności.

Ten sam patrol z Lidzbarka będąc na terenie gminy Płośnica ujawnił kolejnego nietrzeźwego kierowcę. To 30-letni mieszkaniec gminy Płośnica, który kierował pojazdem marki Opel Astra mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się, że kierujący oplem nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Również w tym przypadku policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i sporządzili dokumentację z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Patrol dzielnicowych z Działdowa podczas interwencji w miejscowości Pierławki ujawnił miejscowego 40-latka, który kierował samochodem marki Honda Civic, mimo, iż wcześniej spożywał alkohol. W tym przypadku przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Gminy Działdowo odpowie za przestępstwo - prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wykroczenie – brak dokumentu prawa jazdy, którego mężczyzna nie okazał w czasie kontroli. Mimo, iż mężczyzna nie wydał dokumentu prawa jazdy podczas policyjnej kontroli, to i tak zapis o jego utracie pojawi się w systemie a sąd wyda wobec 40-latka decyzję o zakazie kierowania pojazdami.

W Iłowie-Osadzie na jednej z ulic policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 48-letniego mieszkańca powiatu mławskiego, który kierował samochodem marki Opel Corsa. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. 48-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto sąd obligatoryjnie wobec 48-latka wyda zakaz kierowania pojazdami określonego rodzaju.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages