Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Podsumowanie działań ,,Znicz 2019"

2019-11-04 14:13:54 (ost. akt: 2019-11-04 14:20:00)

Autor zdjęcia: KPP NML

Za nami cztery dni i cztery noce intensywnej pracy policjantów, wspieranych przez funkcjonariuszy innych służb, podczas ogólnopolskich działań „Znicz”, poświęconych dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców i gości, którzy w pierwszy długi listopadowy weekend odwiedzili Warmię i Mazury.

W działaniach na terenie powiatu działdowskiego wzięło udział łącznie 95 policjantów, w tym 30 z ruchu drogowego. Ujawnili blisko setkę wykroczeń i zatrzymali kilkanaście dowodów rejestracyjnych kontrolowanych pojazdów, m.in. ze względu na ich zły stan techniczny.

W piątek 1 października policjanci ruchu drogowego z Działdowa podczas pomiaru prędkości na terenie powiatu działdowskiego w miejscowości Kisiny ujawnili kierowcę, który poruszał się z nadmierną prędkością. Mężczyzna kierował pojazdem marki Mazda i przekroczył w terenie zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50 km/h dozwoloną prędkość o 51km/h. Mieszkaniec gminy Działdowo już stracił dokument prawa jazdy. Zostanie on teraz przekazany do starosty działdowskiego, który wyda decyzję o zakazie kierowania przez 62-latka pojazdami na najbliższe 3 miesiące.

W dzień zaduszny w Lidzbarku patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki VW Passat. To 30-letni lidzbarczanin, który wsiadł za kierownicę samochodu mimo obowiązującego go zakazu do kierowania pojazdami mechanicznymi. Sądy Rejonowe w Elblągu i Nowym Mieście Lubawskim wydały wobec mężczyzny zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci uniemożliwili 30-latkowi dalszą jazdę i poinformowali o skierowaniu sprawy do sądu.Za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages