Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Nieuwaga kierujących przyczyną kolizji

2019-11-09 09:00:00 (ost. akt: 2019-11-08 18:19:44)

Autor zdjęcia: redakcja

Nieuwaga kierujących pojazdami, zbyt duża pewność siebie czy zwyczajny brak ostrożności przyczyną kolizji, które miały miejsce na terenie powiatu działdowskiego.

Do zdarzeń tych doszło w wyniku wykonywania nieprawidłowego manewru cofania przez kierujących. Sprawców kolizji ukarano mandatami i punktami karnymi.
W Działdowie na ulicy Chopina kierująca pojazdem marki Opel Zafira podczas wykonywania manewru cofania uderzyła w pojazd marki Fiat kierowany przez inną kobietę. Kierujące pojazdami trzeźwe. Na miejscu czynności wyjaśniające prowadził patrol ruchu drogowego. Sprawczynię kolizji ukarano mandatem i punktami karnymi.

Na drodze wojewódzkiej, na trasie Mława-Działdowo przed miejscowością Kisiny w jadącą samochodem marki Peugeot uderzył kierujący pojazdem marki VW LT. Kierujący volkswagenem cofał z drogi gruntowej i uderzył w bok prawidłowo jadącego peugeota. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Uczestników zdarzenia policjanci ukarali mandatami. Kierowcę volkswagena za spowodowanie kolizji, kierującą peugeotem za brak dokumentu prawa jazy podczas kontroli. Policjanci zatrzymali również dowody rejestracyjne od obu pojazdów.

Policja apeluje. Uwaga na trudne warunki pogodowe. Poranna mgła, utrzymująca się czasem również w ciągu dnia lub nasilająca się w godzinach popołudniowych, stanowi znaczne utrudnienie w prawidłowym postrzeganiu otoczenia. Pamiętajmy, że przy zmiennej jesiennej aurze mgłom towarzyszyć mogą mżawki bądź inne opady atmosferyczne, co skutecznie ogranicza naszą widoczność. Takie warunki pogodowe wymagają od kierujących pojazdami dodatkowej koncentracji, skupienia i zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okolicy miejsc dla pieszych, skrzyżowań czy wyjazdu z dróg podporządkowanych i miejsc parkingowych. Zanim wykonamy jakiś manewr upewnijmy się, że mamy na to miejsce i swoim zachowaniem nie stworzymy zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages