Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Wizyta policjantek z Działdowa u 6-latków

2019-11-14 07:21:33 (ost. akt: 2019-11-14 07:27:13)

Autor zdjęcia: Kpp

Łatwy przekaz informacji za pomocą grafiki i prostych pytań kluczem do pogłębiania wiedzy o bezpieczeństwie wśród najmłodszych. W ramach działań edukacyjno-profilaktycznych policjantki z Działdowa spotkały się z wychowankami Oddziału Przedszkolnego w Księżym Dworze.

W ostatnich dniach policjantki z Działdowa spotkały się z sześciolatkami. Funkcjonariuszki odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Księżym Dworze. Grupa przedszkolaków aktywnie uczestniczyła w pogadance na temat bezpieczeństwa i właściwego zachowania się na drodze udzielając odpowiedzi na zadawane przez policjantki pytania. Na przykładzie obrazków i pytań kierowanych do dzieci, policjantka ds. nieletnich i patologii przypomniała 6-latkom numery telefonów alarmowych do służb ratunkowych, jak zachować się na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz uczuliła na zagrożenia związane z poruszaniem się po drodze przypomniała zasady obowiązujące podczas jazdy na rowerze. Funkcjonariuszka przestrzegła dzieci przed dotykaniem bezpańskich psów i kotów, a także przed rozmową i kontaktem z osobami obcymi i nieznajomymi. Zwróciła dzieciom uwagę na znaczenie elementów odblaskowych - ich nieocenioną rolę w poprawie widoczności niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz ich wpływ na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania i żywo reagowały na omawiane treści zawarte w kolorowankach.

Dzieci mogły przymierzyć policyjne czapki, kamizelki i zrobić pamiątkowe zdjęcie z udziałem przedstawicielek służb mundurowych. Przedszkolaki miały możliwość zrobić odbitki śladów swoich linii papilarnych. Podczas spotkania policjantki wręczyły dzieciom opaski odblaskowe promując właściwe postawy na drodze pod hasłem „Świeć przykładem – Noś odblaski” w ramach prowadzonych przez Policję działań „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages