Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Teatr przy stoliku - WZNOWIENIE

2019-11-21 12:05:09 (ost. akt: 2019-11-21 12:16:30)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

28 listopada 2019 r. o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbędzie się Teatr przy stoliku w ramach projektu (NIE)POCZYTALNI

Bohaterkami sztuki są dwie aktorki: Joanna, aktorka teatru lalek i Krystyna, artystka dramatyczna. Pierwsza kocha swój zawód i pracuje dla dzieci w poczuciu misji. Druga jest sfrustrowana; praca nie przyniosła jej sławy, sukcesu ani pieniędzy. Spotkanie obu pań ma charakter wyłącznie zawodowy – Krystyna ma zastąpić poważnie chorą koleżankę Joanny i wystąpić na festiwalu przedstawień lalkowych w bajce ich wspólnego, nieżyjącego kolegi pt. „O Krówce Białogłówce i Zmęczonym Czarodzieju Pantareju”.

Odbywa się pierwsza próba – dla Krystyny swoiste wyzwanie, czyli praca z lalką, a podtekście dyshonor - wszak jest artystką dramatyczną. Obie aktorki „zmagając” się z rolami, prowadzą osobiste rozmowy kłócąc się, pijąc przy tym alkohol i przy okazji odkrywając tajemnice, które wydobędą na powierzchnię ich osobiste, skrzętnie przed otoczeniem ukrywane dramaty.

Komediodramat Macieja Wojtyszki dziejący się za kulisami teatru swoją prapremierę miał przed laty w Starym Teatrze w Krakowie i do dziś nic nie stracił na aktualności. Wojtyszko celnie i „z pazurem” sportretował środowisko, które zna i czuje bardzo dobrze. Jest nie tylko pisarzem, scenarzystą i autorem komiksów, ale przede wszystkim reżyserem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, autorem sztuk /”Bułhakow”, „Semiramida”, „Żelazna konstrukcja”/, scenicznych adaptacji powieści, wykładowcą w Akademii Teatralnej.

W Teatrze Jaracza w Olsztynie, w 2006 roku Krzysztof Rościszewski wyreżyserował dramat Macieja Wojtyszki „Bułhakow”.

Czytają: AgnieszkaCastellanos- Pawlak, Wiesława Szymańska

MBP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages