Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Dzieci z Przedszkola „U Misia” odwiedziły działdowskich policjantów

2019-11-26 09:23:59 (ost. akt: 2019-11-26 09:27:52)

Autor zdjęcia: Kpp

Przedszkolaki z Przedszkola „U Misia” z Działdowa odwiedziły działdowskich policjantów. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie-Otwarte Jednostki Policji”. Dzieci mogły zwiedzić budynek komendy, zobaczyć sprzęt policyjny, jak również dowiedzieć się jak wygląda praca policjanta i zajrzeć do policyjnego radiowozu.

W miniony piątek Komendę Powiatową Policji w Działdowie odwiedziły dzieci z Przedszkola „U Misia” w Działdowie. Wizyta w jednostce policji była dużą niespodzianką dla maluchów. Grupa 6-latków zwiedziła budynek, w którym na co dzień służą funkcjonariusze działdowskiej policji. Dzieci poznały strukturę działdowskiej jednostki policji i jej poszczególne wydziały, zaglądając m.in. do pomieszczenia przejściowego dla osób zatrzymanych. Maluchy zapoznały się z zaprezentowanym sprzętem policyjnym wykorzystywanym podczas służby. Ochotnicy mogli przymierzyć elementy umundurowania funkcjonariuszy, przez co, choć przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci. Przedszkolaki miały również możliwość zrobienia sobie odcisków palców, które zabrały na pamiątkę. Podczas spotkania policjantka przypomniała maluchom zasady poruszania się po jezdni oraz zasady bezpiecznego zachowania się w przedszkolu i na dworze. W czasie pogadanki dzieci obejrzały także film na temat zasad bezpieczeństwa.

Sporą radość sprawiło przedszkolakom oglądanie policyjnego radiowozu, w tym zapoznanie się z dźwiękiem sygnałów wydawanych przez pojazd oraz możliwość zajrzenia do wnętrza pojazdu. Spotkanie zakończono rozdaniem opasek odblaskowych i pamiątkowym zdjęciem. Nie ma wątpliwości, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci.

KPP Działdowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages